İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

XTicaret Sistemi Güvenilirliği ve Ödemeler Hakkında Derin Analiz

ekkazancyollari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
XTicaret Sistemi Güvenilirliği ve Ödemeler Hakkında Derin Analiz

XTicaret; ürün sahipleri, satış ortakları ve alıcıları internet üzerinde buluşturan satışa odaklı teknoloji platformudur. Daha önceki XTicaret tanıtım yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

XTicaret Satış Ortaklığı sistemine giriş sadece tek seferlik olarak 20 TL'dir. Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) yapacaksanız bu para gözünüze gelmemelidir:) Çünkü zaten sisteme giriş yaptığınızda herhangi bir ürünün satış ortaklığından kazandığınız komisyon bu tutarı karşılayacaktır. Örneğin 90 TL'lik bir dijital kitaptan ortalama size vergiler düştükten sonra 35 TL komisyon ücreti kalır. Bu sadece bir ürünün satışından güzel bir kazanç değil mi?

Vergiler demişken şunu belirtelim; XTicaret sisteminde dijital e-kitaplarda yapılan her satış sonrası kazandığınız komisyondan %8-10 arası KDV oranı uygulanır. Yani devlete verginizde ödenmiş oluyor. Bu da yasal bir işlemdir. Sisteme güveniniz biraz daha arttı değilmi?

O halde bu güveni biraz daha artıralım; herhangi bir sorun olduğunda ( mesela yapılan satışta havale ya da eft sonrası komisyonunuz askıda kaldıysa, ödemeniz geciktiyse v.b.) iletişim sayfasındaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Geri dönüşler kayıtlı mail adresinize 24 ile 48 saat içerisinde yapılır. Ayrıca müşteri hizmetleri telefonu uzunca süre meşgul çalsa da ulaşılabiliyor. Bunu bizzat kendim denedim. Askıda kalan ödemenin gerçekleşmesi için temsilci ile görüştüm gayet ilgili bir şekilde işlemimi gerçekleştirdi.

XTicaret Satış Ortaklığı sisteminde bahsedeceğimiz diğer bir konu; ödemeler nasıl yapılıyor? Banka IBAN hesaplarına, PayPal ve Neteller hesaplarına ödemeler her ay iki defa yapılır. Birinci dönem ödemeleri ayın 5, 6 ve 7'nci günlerinde, ikinci dönem ödemeleri ise ayın 18, 19 ve 20'nci günlerinde yapılır. Aşağıda örnek dekont bulunmaktadır. Bu dekont internet ortamında paylaşılmaktadır. Firmanın adı NETPAY olarak görünüyor. İnternet ortamında XTicaret olarak anılmaktadır. Bu sizi yanıltmasın. Fatura bu şekilde kesiliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 6475

Bir de ödeme alt limiti vardır. Komisyonlarınızın toplamı 50 TL ve üstü ise ödemeler hesabınıza yapılır. 50 TL'nin altındaki ödemeler bir sonraki ödeme gününe aktarılır. Ödemeler genel olarak bu tarihleride yapılmaktadır. Bazen bir iki günlük gecikmeler yaşanmaktadır. Ödemenin yapılması 2 günü geçtiyse iletişim formundan irtibata geçip kazancınızı hesabınıza hemen aldırabilirsiniz. Ödeme günlerini ve ödeme şekillerine aşağıdaki resimde inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 6476

Sonuç olarak XTicaret Satış Ortaklığı Sistemi güvenli midir? Evet, XTicaret güvenli bir sistemdir ve XTicaret Satış Ortaklığı Sisteminden para kazanılmaktadır. Kazanç kanıtlarımızı buradan görebilirsiniz.

XTicaret Satış Ortaklığı Sistemine buradan üye olabilirsiniz!

XTicaret Nedir? XTicaret Satış Ortaklığı Sistemi ile Nasıl Kazanç Sağlanır?

Daha fazlası için: ekkazancyollari.com

İnşallah faydalı bir yazı olmuştur. Hayırlı ve bol kazançlar:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5