İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ya birgün Maliye kapıya dayanırsa?

A

aborjin

Misafir
Millet binlerce dolar kazanılıyor. Peki kimse vergi ödedimi hiç? Sonuçta gelir bu... Bence birçoğumuz ödemiyor. Birgün hoytt derse biri çotanak diye kapıya dayanırsa ne olacak? Banlanmadan önce cok kasıyordum bu mevzu hakkında. Yine mevzu benim banlanmama geldi, hüzün bastı yine ehue:D

A

aborjin

Misafir
Yok ya olurmu öyle şey!! :) Oldu ben milyon dolar sokup cıkartayım ülkeye, köşeleri döneyim, şirket değilim diye maliye para almayacak. Alemsin he...

M

messmedia

Misafir
hukuki.net mi neydi oradakilere sormak lazım, bu konuda bilgili insanlar var orada.

F

fenerli

Misafir
neden mali bir konuyu bir muhasebeciye danışmıyorsunuz, ki bu forumda internet ile ilgili bir konuda dahi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var.

(şirket olmasanızda iş yaptığınız firma size gider makbuzu imzalatır ve buradan stopaj ödersiniz, google artık türkiyede olduğuna göre ileriki zamanda neler değişir bilemiyorum, örnek: yurtdışından aldığımız host hizmetleri için stopaj ödüyoruz, bu hizmeti sattığımız zamanda fatura edebiliyoruz yani gelir ve gideri yasal bir hale getirmiş oluyoruz diğer bir örnek siz 6.99 a domain aldığınızda esasında 6.49+vergi ödüyorsunuz)

N

n0kta

Misafir
şirket mirket işi değil vergi.

sen aldığın bir sakızada vergi ödüyorsun, bir ekmeğede... vergi ödemen için şirket olmana gerek yok.

Google yolladığı paranın vergisini çıkarıyor aradan öyle yolluyor. Ama bizim verdiğimiz vergiler Türkiye'nin değil Amerika nın oluyor :(

M

messmedia

Misafir
arkadaşlar olay şudur, belli bir rakamdan fazla paranız varsa vergi ödersiniz.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fenerlinin dediği gibi artık Türkiye'de olduğu için %20 vergiye gitmesi gereken tutarı kendi kesecektir. Bizler vergiden muhaf "esnaf" statüsünde oluyoruz bildiğim kadarıyla.

G

Gencadam

Misafir
Sanıyorumki hepimizin banka hesap bilgilerinde vergi nosu kayıtlıdır. En azından interaktif bankacılık kullananların. Bu vergi numarasına hesabımızdaki tüm giriş ve çıkışlar ekleniyor diye düşünüyorum. Ayların toplamı sonucu büyük meblağlar çıkacak ileride. Yabancı kaynaklı paraların hiçbirinde Türkiye'ye vergi vermiyoruz. Bilen biri bilgi verirse iyi olur.

A

aborjin

Misafir
Bence herkes basit'e indirgiyo mevzuyu... Bakalım sonunda bi bomba patlayacak ama ne zaman. :):D

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Olursada hic sasmam burasi Turkiyeee :) Mp3e ne oldu gorduk. Burasi gorulmemis seylerin oldugu yer yeterki milletten koparilacak 1 kar gorsunler :D Bombayi bekliyoruz :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ya beinm görüşüm şu, belirli bi mktarın üzerinde kazanç elde edenlerden belirli bi vergi alınır, eğer daha az kazanıyorsa vergi az alınabilir..

ama birgün muhakkak vergiye tabi tutulur :)

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onu vergisini vermeyenler , sitesinde yazan hesap nosu herhangi bir şirkete ait değil kendi şahsına ait olan kişiler düşünsün..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amerika bu konuya çok önem verdiği için affiliate programlarının neredeyse hepsinde US vergi numarası sorarlar. Ama bizim devletimiz henuz bu konuya eğilmedi. Yani vermeniz gereken vergiden yine siz sorumlusunuz. yarın öbürgün gelip bak sen şöyle para kazanmışsın öde vergisini derlerde paşa paşa ödeyeceksiniz. Bizim kazançlarımızdan vergi falan kesmiyor google kendin öde beni ilgilendirmez diyor. Türkiye Cumhuriyeti Google a derse ki otomatik kes % bilmemkaçını öyle yolla bana ver o parayı o zaman vergi otomatik ödenmiş olur. Şimdi vergi ödemek isteyen ödesin bir muhasebeci anlatır ona yolunu yordamını.

A

aborjin

Misafir
Ne vergi ödemiyor musunuz? Tüüuu size
sahan0gt.gif
:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5