İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yaa bu telekom Ş....siz mi !!!

A

a.ışık

Misafir
yaa bu telekom neden böyle ki !!!

yaa arkadaşlar "limitsiz" tarife limitli mi? belli bir limiti varmı onun da??
1024 limitsiz aldık ama 1 ayda 128 milyon borç çıkarmışlar!!
sözde onun da 12GB'a açınca bir "soyma" ücreti varmış!! olabilir mi
öyle birşey yaaa?? çok moralim bozuldu, bilenler bi yardım edin yaaa.. :(
burda da hiçbir bilgilendirme de yok!! http://www.ttnet.net.tr/83.aspx
bu işin en doğrusunu nerden öğrenicezzz yaaa ??

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla öle bişey yok bende de limitsiz var aylık 80 gb falan indiriyorum ama hep 49 ama sen tarife geçisi yaptıysan o zaman bilemem
limitliden limitsize geçiş yapınca yeni tarife belli bi dönemden başlar sanırım fatura kesim tarihinden olması lazım

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Limitli kullanıcı olsanız bile limiti ne kadar aşarsanız aşın Limitsiz en yüksek tarifenin fiyatından daha yüksek fatura gelemez diye biliyorum. Sizin işte bir karışıklık var.

A

a.ışık

Misafir
yaa ilk defa adsl'ye kayıt oluyorum
daha önce hiç adsl almadım ki! :(

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir dilekçe yazarak telekoma başvurun,yanıt alamazsanız Tüketici Mahkemesine başvurun.Faturanızı kesinlikle kaybetmeyin.

Sarget belirttiği gibi limitli tarifelerde dahi, en yüksek gelebilecek rakam 68 ytl'dir.Tarife değiştirme ücreti diye bir bedel bulunmamaktadır.En azından bundan bir yıl önce,biz 3gb limitli tarifeden,sınırsız tarifeye geçtiğimizde her hangi bir bedel ödememiştik.

A

a.ışık

Misafir
fatura gelmiyor ki adrese ne zamandır.
yardımlarınız için teşekkür ederim, ama dilekçe yazacam!
peki prosedür nasıl, önce parayı ödeyip sonra mı itiraz ediyoruz
yoksa önce dilekçe ile itiraz edip itiraz kabul edildikten sonra mı
ödeme yapıyoruz?
ya önce parayı ödersem ve dilekçe ile itiraz edersem itiraz da
kabul edilmezse gidiecek ödediğim para! haram olsun !!

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İlk ay ise bağlantı ücretini de eklemişlerdir. 60 ytl civarı birşeydi. Toplamı limit aşımıyla 128 olmuştur. Ttnet müşteri hizmetlerini arayın bilgi verirler.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
fatura gelmiyor ki adrese ne zamandır.
yardımlarınız için teşekkür ederim, ama dilekçe yazacam!
peki prosedür nasıl, önce parayı ödeyip sonra mı itiraz ediyoruz
yoksa önce dilekçe ile itiraz edip itiraz kabul edildikten sonra mı
ödeme yapıyoruz?
ya önce parayı ödersem ve dilekçe ile itiraz edersem itiraz da
kabul edilmezse gidiecek ödediğim para! haram olsun !!

uzun zamandır adrese fatura gelmiyorsa o bir aylık fatura değildir. Bir kaç ayın birikimidir ve öle oluncada faiziyle birlikte gayet normaldir. + ilk açılışta bağlantı ücretide olabilir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
limitliden limitsize geciş yaptın ise ve bu geçişte limiti baya aştın ise misal ayın 15 de gectin diyelim 15 günlük limitli ücret +(band gectin ise daha fazla) + kalan 15 gün ise 1 aylık sayıp 49 alıyor anlıcan 29+49 alıyor geciş esnasında ama sen 15 günlük limitlide limiti aştın ise 1 gb 10 ytl

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Fatura yüksek gelebilir. Bu faturaya bu şekilde tepki vermeniz yersiz.

Lütfen sakin olunuz suçu direk firmaya yöneltmeyiniz konu hakkında ki esası araştırınız. İlk faturanız ise bu ve başvuruyu ayın 1 inde yapmış iseniz KIST AYLIK ücret adında bir 48 veya 49 YTL görürsünüz faturanızda bunun anlamı ayfarkıdır.

Örnekleme yaparsam ; 01.01.2008 de adsl başvuran 1 kişinin faturası 29.02.2008 de kesilmektedir. Buna birde 29 YTL bağlantı ücreti eklendiğinde belirttiğiniz ücret gelmektedir kişiye.

Bu tür durumlarda karalama yapmayınız durumu öğrenerek ödemeyi yapınız. Tepkiniz amaçsız.

SS9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başıma gelmişti bu limitli den limitsize gecmiştim o ay paso dosya cektim fatura 90 ytl geldi itaraz ettim söyledikleri şey limitsiz başvurunuz bu ay dan itibaren gecerli olacak aklıma geldikce sinirlerim tepeme cıkıyor :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5