İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı site aynı hesabda ?

negemezsin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turkce sitem var adsense panelınde bır yabancı sıte kurmayı dusunuyorum bunun ıcın yenı bır adsense hesabı acmak dogru degılmıdır cunku ıkısını aynı hesabda ayrı kanallarda kullansam toplam gosterım ve tıklama oranları felan bırlesıyor buda fıyatlara yansıyor dıye dusundum. eger acmam gerekırse herhangıbı sorun teskıl edermı sizce

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Alacagin click basi ucret degismez, her iki site kendi kriterine gore ziyaretcisine gore degerlendirilir. Ikinci bir hesap acma.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açarsın ama yeni bir adsense zahmetli olacaktır.
Çünkü google senin 2 hesabın olduğunu fark ederse ikisi birden kapanır.Aynı bilgisayardan giriş yaptığın an gider yani.
Yeni hesap açmakta kararlıyım diyorsan başka bir bilgisayardan başvur fakat dikkat et bu bilgisayardan da sitendeki reklamlara tıklanmasın.İsimi aynı girebilirsin fakat adresi farklı yazmalısın.

Fakat aynı hesaptan ikiside kolayca kullanabilirsin.Yabancı sitene sürekli türkler gidip tıklarsa işte bu sorun yaratır.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabancı sitene sürekli türkler gidip tıklarsa işte bu sorun yaratır.

Hiçbir sorun yaratmaz. Internet bu, burda insanlar Yabancı-Türk diye ayırt edilmiyor. Pc başında oturanın İngilizce bilip bilmediğini de sorgulayan yok.

Reklam veren rahatsız olduğu takdirde reklamlarını o siteden çekebilir.

Reklamlarını kuralları ihlal etmeyen tüm sitelerinde yayımlayabilirsin. Hangi dil olduğu önemli değil.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiçbir sorun yaratmaz. Internet bu, burda insanlar Yabancı-Türk diye ayırt edilmiyor. Pc başında oturanın İngilizce bilip bilmediğini de sorgulayan yok.

Reklam veren rahatsız olduğu takdirde reklamlarını o siteden çekebilir.

Reklamlarını kuralları ihlal etmeyen tüm sitelerinde yayımlayabilirsin. Hangi dil olduğu önemli değil.

Herhalde yanlış anlaşıldım.Şöyle izah edeyim.
Örneğin yabancı bir site açtım ve çoğunluk Türk giriyor ve reklamlarıma tıklanıyor.Buna google kızmaz mı?Demez mi sen yabancı site açtın reklamlarda yabancı çıkacak fakat çopunluk Türk tıklıyor bu sorun olmaz mı yani?

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır hiçbir problem olmaz. Bunu problem ediyor olsaydı Adsense bu kadar yayılamazdı. Ki 1 yıl boyunca yabancı reklamlarıma Türkler tıklamıştır :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bu muallakta bir durum. kesinlik kazanmayansa neden bazı sitelerin banlanıp bazılarının banlanmadıkları ve neye göre oldukları. ama google ın tüm siteleri de cezalandırmadığını biliyoruz. cezalar örneklem şeklinde oluyor..
yabancı sitenize yabancı ve Türk ortak ziyaretçi giriyorsa tamam ama dil ziyaretçisi olmayan siteye siz Türk sitenizden ziyaretçi yollarsanız, piyango çıkar mı diye beklersiniz!

elbette ing. sitelere de diğer ülke ve dillerden insanlar girecektir, bu gayet normaldir. ama bu girişler makul ölçülerde olur! ing. site, ing. dil kullananlara hitap eder, siz bunu sadece başka dillere, Türk ziyaretçilere hitap ettirirseniz bunda mantık olarak da yanlışlık olması gerekir! O zaman size Türkçe site açın derler !

aynı hesapta kullanın, aynı hesaptaki fazla site sayısında google ın durumlara müsaama gösterdiğini düşünüyorum. 10-20 Türk ziyaretçiden birşey olmaz ama çok para kazanacağım diye büyük poplar da denemeyin derim..
bu da benim şahsi düşüncemdir..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5