İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yabanci sitelerinize nasil SEO yapiyorsunuz?

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soru: yabanci sitelerinize nasil SEO yapiyorsunuz?

elimde 20ye yakin site var, konu olarak ayni fakat yabanci dillerde

ingilizce, almanca, polonyoca, italyanca, macarca

bunlarda nasil seo yapabilirim? ingilizce ve almanca biliyorum ve almanca sitelere ekliyorum

fakat italyanca bilmiyorum.. ve italyanca siteme nerdeyse hic kisi gelmiyor

oysa Macar ve Polonyaca siteme az da olsa ziyaretci geliyor, Seo yapmadan

maniac_coder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.mseo.com/italian_search_engines.html bu adresten italyanca site için birşeyler yapabilirsin.

İtalyanların seo ya nasıl yaklaştıklarını görmek istiyosan da http://www.google.com/translate?u=http://www.seoutility.com/&langpair=it|en&hl=en&ie=UTF8 bu şekilde okuyabilirsin diye düşünüyorum. Pratik bir çözüm önerisi olarak. Denemedim işe yarar mı emin değilim. Ama işe yaraması lazım...

italyanca siteme nerdeyse hic kisi gelmiyor

bunun sebebi bence italyanca da senin siten ile ilgili keywordlerde çok fazla site olması ve fakat macarca ve polonyacada bu tarz bir sorun olmadığını düşünüyorum...

Kolay gelsin...

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam cevap icin tesekkurler
ingilizce ve almancayi kendim yaptim
fransizcayi internetten translate ettim

Polonyaca Macar ve Italyanca icin ceviri basina 20-30 euro verdim siteyi komple cevirttim..

hmm.. aslinda Polonyalilardan cok rakibim var, bir sürü benzer isi yapan websitesi var. ama ben Almanca ve ingilizce sitelerimden link vermistim o siteye ondan belki üste cikmis olabilir

italyanlar ya arama yapmiyo googleda ya da bi firin ekmek yemem lazim

MESAJIN icin cok tesekkürler

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Üzerinde çalıştığın keywordler aşırı rekabet olan kelimeler olabilir, keywordlerde yukarda çıkıyor ve hit alamıyorsan italyanlarda, yukarda çıkamıyorsan sorun keywordlerde. Daha spesifik, daha uzun keywordler seçmeni öneririm böyle durumlarda. Nacizane fikrim böyle.

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla onun keywoardlere baktim, fransizca kelimeleri koymusum yine, neyse ben kelimeleri temizleyeyim en iyisi. Pr aldiktan sonra kelime sayisini arttirayim

bu sitelerin icerigi ayni ve farkli dillerde, domainler yeni ve birbirine link veriyor.. Türkcesini yapmadim cunku türkiyeden musterim yok

Cep telefonuyla alakali türk sitelerden yabanci icerikli sitelere link faydasi olur mu?

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tüm keywoardlari kaldirdiktan sonra baktim simdi hitler 0 lanmis nerdeyse :) keske su kelimeleri silmeseydim

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soru: yabanci sitelerinize nasil SEO yapiyorsunuz?

elimde 20ye yakin site var, konu olarak ayni fakat yabanci dillerde

ingilizce, almanca, polonyoca, italyanca, macarca

bunlarda nasil seo yapabilirim? ingilizce ve almanca biliyorum ve almanca sitelere ekliyorum

fakat italyanca bilmiyorum.. ve italyanca siteme nerdeyse hic kisi gelmiyor

Hit aldiginiz dillerdeki sitelerinize yaptiginizi digerlerine de yapin. Eger etki ayni degilse demek ki o ülkenin o keywordlere ragbeti farkli, veya sitenizi eklediginiz dizinler, siteler yeterince güclü degil. Belki de iceriginiz yeterince iyi cevrilmedi.

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
almanca siteme 100-400 arasi ziyaretci geliyor günlük, almanca sitelere eklemistim cünkü

polonyaca sitemdeki fransizca kelimeleri sildikten sonra hitler 0, önceden 100 civariydi...

ilginc olan fransizca kelimeler polonyaca siteye neden hit saglamasini sagliyor?

ayni sayfada 2 dil birbirine karisik olunca sanirim icindeki polonyaca kelimelerin degeri artiyor!

o zaman türkce bi siteye ayni icerikle alakali mesela fransizca ya da baska bi dildeki kelimeleri eklersek türkce site aramalarda üste cikar diye bi hipotez kurabilir miyiz?

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
almanca siteme 100-400 arasi ziyaretci geliyor günlük, almanca sitelere eklemistim cünkü

polonyaca sitemdeki fransizca kelimeleri sildikten sonra hitler 0, önceden 100 civariydi...

ilginc olan fransizca kelimeler polonyaca siteye neden hit saglamasini sagliyor?

ayni sayfada 2 dil birbirine karisik olunca sanirim icindeki polonyaca kelimelerin degeri artiyor!

o zaman türkce bi siteye ayni icerikle alakali mesela fransizca ya da baska bi dildeki kelimeleri eklersek türkce site aramalarda üste cikar diye bi hipotez kurabilir miyiz?

Böyle bir hipotez kurulabilir mi bilmiyorum ama denenip görülebilir ve sonuc buraya bildirilebilir.

Icinde fransizca bulunan polonyaca site polonyadan hit aliyorsa demek ki ziyaretciler fransizca biliyor veya fransizca olarak arama yapti, bunu detayli incelemeniz lazim polonyadan gelenler hangi kelimelerle geldi ve ne kadar kaldi, aradigini buldu mu diye.

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
polonyaca kelimelerden geldi, polonyaca kelimelerle arama yaparak www.google.pl den

cogu kelimede ilk sayfadaydi franszica kelimeleri polonyacasiyla degistirince google benim seo yapmak istedigimi anladi o düsürdü siteyi

suan sadece bazi kelimelerde ilk sayfada cikiyor ama ondan da hit gelmiyor

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi de söyle bi hatam var, bu sitelerden birbirine link verdim.
ama disariya hic link vermedim,
domainler yeni PR lar 0 olunca ve birbirine linklenmis olunca google Spam site olarak degerlendirebilir

degerli bi kac siteye link vereyim en iyisi

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteleri birbirine linklemek hatali. En azindan bir ikisini linkleyin ve dediginiz gibi disari da link verin.

Yalniz kelimeleri degistirmeden önce birinci sirada olmaniz biraz da sitenin yeni olmasina baglanabilir. Zamanla düsmesi normal.

Siz sitenizi güncel tutun ve icerikle sürekli cok oynamayin derim. Birseyler ekleyecekseniz olabilir ama var olanlari cok degistirmeyin bence. Bir de polonyadaki bir kac siteden link almaya bakin derim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi