İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı Sürücü Belgelerini Ülkemiz Sürücü Belgelerine Dönüştürmek

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
yabanci-ehliyet.jpg

1. Sürücü belgesini noterden veya elçilikten tasdikli tercümesi

2. Şoförler Odasından dosya

3. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ( yabancı uyruklular için ikametgah tezkeresi).

4. Dört (4) adet fotoğraf

5. Sabıka kaydı. (aslı) (1 Yıl Geçerli)

6. Sağlık raporu (aslı) (Devlet Hastanesi veya özel sağlık kuruluşlarından)

7. Kan grubu belgesi.

8. Yabancı sürücü belgesi aslı (İşlemden sonra iade edilmek üzere)

9. Maliyeden harç makbuzu (Sürücü belgesi sınıflarına göre ödenecektir)

10. Sürücü Belgesi kart ücreti 62.00 TL

Daha detaylı bilgi almak için tıklayın

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Peki aklıma gelmişken sorayım, benim sürücü ehliyetim var. Türkiyede almış olduğum bu sürücü belgesi ile yurt dışında araç kullanabiliyormuyum? Bu konu hakkında bir bilginizde varmı?

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Peki aklıma gelmişken sorayım, benim sürücü ehliyetim var. Türkiyede almış olduğum bu sürücü belgesi ile yurt dışında araç kullanabiliyormuyum? Bu konu hakkında bir bilginizde varmı?

Tabiiki her ülkenin kanunları değişiklik gösteriyor. Fakat yüksek ihtimal kullanılabilir. Ancak belli bir süresi var. 6 ay gibi bir geçerliliği mevcut. 6 ay sonunda, sürücü belgesinin geçerliliği biter. Ama dediğim gibi, bulunduğun ülkenin kanunları önemli. Bizim ülkemizde kullanılabiliyor.

T

themaniac

Misafir
Hocam bizim arkadaslar burada turkiye ehliyetlerini getiriyorlar, pasaport fotokopileri cekiliyor ve yarim saat icinde Tayland ehliyetlerini aliyorlar. ama bazi ulkeler bu konuda sorun cikartio yada uzatiolar isi

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
çoğu ülkede kısa süreli (6 ay civarı) tr ehliyeti geçmekte

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5