İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı telefon kaydı yasaklandı

kamil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ülkemizde çok sık görülen bir uygulama yurt dışından telefon alıp Türkiye’de kaydettirmek. Bu sayede insanlar ülkemizde 1500 liraya kadar çıkan telefonları çok ucuz fiyatlara yurt dışından alıp Türkiye’de kullanıyor. Elbette bu durumun kontrolden çıkmaması için yurt dışından telefon getireceklerin bazı yükümlülükleri var. Telefonu kayıt ettirmeniz gerekiyor ve 2 yıl hiç bir telefon kaydettirmemiş olmanız gerekiyor.

Çok uzun zamandır kayıt işlemleri için 10 lira ücret alınıyordu. Değişen kanunla bu ücret 100 liraya çıkartıldı. Şimdilerde durumla ilgili sorunlar var sanırım. BTK’nin yaptığı açıklamaya göre şimdilik işlemler durduruldu. Sebebi ise bahsi geçen harcın nasıl alınacağının belli olmaması. Maliye bakanlığından konu ile ilgili tebliğ yayınlana kadar yurt dışından gelen telefonlar kayıt ettirilemeyecek.

Maliye bakanlığı 100 lira ücretin nasıl alınacağını kararlaştırıp uygulamaya koyacak. Bu şekilde abone işlemleri yapılabilecek. Yabancı telefon kaydı fiyat avantajı nedeniyle ülkemizde çok sık yapılan bir uygulama. Yurt dışına çıkma fırsatı bulan çoğu kişinin telefonla döndüğü bir gerçek. Çıkan bazı haberlere göre Maliye Bakanlığı 10 – 15 gün içinde tebliği yayınlayacak ve bu insanlar telefonlarını kayıt ettirebilecekler.

bla2e

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede, elestirici yazi gibi gormedim de ondan sordum. Bu aslinda cok kotu bisey, sonucta yurt disindan gelen telefonlar ortalama fiyatlari dusuryodu, simdi de vicdansizlar istedigi fiyatlari basarlar...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Zaten amaç o :)
Demekki hükümetten birilerinin oğlu-çocuğu bu telefon işine giriyor/girmiş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5