Yağlı Ciltler İçin Doğal Maskeler

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Ciltler yağlı, kuru ve karma olarak üç tip cilt tonu vardır. Yağlı ciltlere sahip olan kişilerin fazla yağdan korunmak için evde yapılan çeşitli doğal maskelerden kullanabilirler.

Yağlı ciltler için en bilinen maske süt maskesidir. Soğuk süt yağlı ciltler için doğal maske olarak kullanılabilir. Soğuk sütü yağlı cilde sürüp iyice yüzü iyice bu soğuk süt ile yıkadığınız zaman fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

cilt-bakimi-gerekli.jpg


Yağlı ciltler için tamamen doğal ve evde hazırlanabilen çilek maskesi yağlı ciltler için çok faydalı bir yöntemdir. Bir çay kaşığı beyaz kil alınır ve içine birkaç çilek konulur daha sonra birkaç damla limon suyu da ilave edildikten sonra maske macun kıvamına getirilir. Daha sonra tüm yüze sürülür ve on beş dakika boyunca maske yüzde bekletilir. Zaman dolduktan sonra su ile cilt yıkanır. Bu maske haftada bir kere uygulanırsa istenilen sonuca varılacaktır.

Yağlı ciltler için bir başka maske tarifi de kivi maske tarifidir. Bir adet kivi ile yumurta beyazı ve limon suyu ile iyice karıştırılır ve tüm yağlı yüze sürülür belli bir zaman bekledikten sonra soğuk su ile yüz yıkanır. Bu maske düzenli yapılırsa yağlı ciltlere fayda sağlayacaktır.

Kayısı maskesinin de yağlı ciltler için bir doğal maske olarak kullanılmaktadır. Biraz yoğurt bir kayısı ve kil karıştırılıp tüm yüze uygulanır. Bu maske en az on beş dakika cilt üzerinde bekletilmelidir. Daha sonra su ile yıkanır. Bu maske de düzenli olarak haftada bir kez yapılırsa yağlı ciltlere şifa verecektir.

Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst