İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yahoo’nun CEO’su istifa etti

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yahoo’nun CEO’su istifa etti ABD’li internet sitesi Yahoo’nun CEO’su Terry Semel, yatırımcılardan gelen şirketin yeni lidere ihtiyacı olduğu, Google’a karşı teknolojilerde geri kalma gibi eleştiriler nedeniyle istifa etti.

64 yaşında olan Semel, Yahoo’nun 2001 yılını izleyen batış sürecinden çıkılmasına yardım etmesi ve online reklamdaki düzeltmesiyle geniş kredi sahibi olmuştu. Yahoo, Google’a uyan yeni online reklam sistemini başlatma çalışmalarına başlamıştı. Semel, 71 milyon doları bulan ücretler nedeniyle de tepki almıştı. Yahoo, 2001’den beri ödeme ve hisse senedi opsiyonu olarak 450 milyon dolardan fazla toparladı.

Kaynak;HaberTurk

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ok kaynak HaberTurk te ( ki kaynağa dikkat :))

Sizce de tamamen o kanal tarafından taraflı olarak verilmiş bir haber değilmi ? yahoo batmıyor ki neden google yahoo yu eziyor izlenimi veriliyor? böyle bir şey zaten yok ceo istifa edebilir bu doğal google ceo suda istifa edebilir bunlar doğal şeyler.

Google belli ülkelerde google mesela türkiyede. Bunu hep söylüyorum (bu forumdaki arkadaşları kastetmiyorum) İnternet kullanıcısı olarak çok bilinçsiziz türkiyede herkes birbirine arama motoru olarak google ı tavsiye ediyor ve en iyisi google diyor böyle demesinin sebebide başka arama motoru bilmemesinden arkadaşları ona sadece google ı öğretmesinden ve büyük medyamızda google ın ballandıra ballandıra anlatılmasından kaynaklanıyor. Dünya genelinde google o derce kullanılmıyor arkadaşlar 1. yahoo 2. msn 3. google

Ha soracak olursanız ben google düşmanımıyım evet 1 numaralı google düşmanıyım :)

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bir Ceonun istifa etmesi dediğin kadar normal olmasa gerek bir şifket için..

kaanmurat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahoo benim varlığımdan haberdar olunca,beyefendi istifa etmedi kovuldu :D

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu haber doğru olabilir :) gayet normal bir durum bence.
Abartılacak bir durum değil.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
bende sabah öğrendim, kapıcı bi zarf getirdi boşalan koltuk için teklif göndermişler.tamamını okumadan attım :p

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dünya genelinde google o derce kullanılmıyor arkadaşlar 1. yahoo 2. msn 3. google

Daha onceleri bnmde oyle bildigim bir durumdu bu ama oyle birsey olmadigini yurt disina ozellikle de Amerika'ya gelriseniz anlarsiniz.
Arama motoru olarak Google burda da lider oldugu gibi "google it" diye terminolojiye bile gecmis durumda.
Yahoo diger portal ozellikleri ve e-maili ile burada lider olarak kullaniliyor.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
guzel dedın google bellı ulkelerde yahoo nerde sadece amerıka ve canadada :D

Sizce de tamamen o kanal tarafından taraflı olarak verilmiş bir haber değilmi ? yahoo batmıyor ki neden google yahoo yu eziyor izlenimi veriliyor? böyle bir şey zaten yok ceo istifa edebilir bu doğal google ceo suda istifa edebilir bunlar doğal şeyler.

Google belli ülkelerde google mesela türkiyede. Bunu hep söylüyorum (bu forumdaki arkadaşları kastetmiyorum) İnternet kullanıcısı olarak çok bilinçsiziz türkiyede herkes birbirine arama motoru olarak google ı tavsiye ediyor ve en iyisi google diyor böyle demesinin sebebide başka arama motoru bilmemesinden arkadaşları ona sadece google ı öğretmesinden ve büyük medyamızda google ın ballandıra ballandıra anlatılmasından kaynaklanıyor. Dünya genelinde google o derce kullanılmıyor arkadaşlar 1. yahoo 2. msn 3. google

Ha soracak olursanız ben google düşmanımıyım evet 1 numaralı google düşmanıyım :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44

Hani diyorlar ya tvde, "atıyossuuuunn" işte ondan :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5