İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yalın ADSL'den kimseye fayda yok

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
İlk defa HABERTURK.COM'un duyurduğu yalın adsl ücretlerine sektörden tepki yağıyor

TELKODER, hem tüketici hakları hem de internet kullanımının yaygınlaştırılması açısından son derece önemli bir adım olarak nitelediği "telefonsuz internet" (Yalın DSL) hizmetine ilişkin belirlenen 10 TL'lik sabit ücretin vatandaşın beklediği ucuzluğu getirmediğine dikkat çekerken, "telefonsuz internet" ücretinin tüm vergiler dahil 6,15 TL olması gerektiğini vurguladı.

TELKODER'den yapılan açıklamada, uzun süredir beklenen Yalın DSL uygulamasının başlatılmış olmasından memnun olduklarını belirtilerek, "Hem tüketici hakları hem de internet kullanımının yaygınlaştırılması açısından son derece önemli bir adım olarak nitelenen Yalın DSL hizmetine ilişkin belirlenen 10 TL'lik sabit ücretin vatandaşın beklediği ucuzluğu getirmeyecek" denildi.

HT

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yine buralarda bir yerde demiştim böyle olacağını :D
Sabit ücrete alışan bir kurum bir şekilde alır o parayı yine ;)

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Böyle olacağı belliydi zaten. Kimse babasının hayrına hizmet vermez.

Babasının hayrına iş yapmıyorlar zaten. Sanırım sabit ücret vermek çok hoşunuza gidiyor. Telekom sizce çok mu kaliteli hizmet veriyorda sabit ücreti hak ediyor?
Bu ülkede vatandaşı koyun yerine koyan bu kurumlara malesef yapabileceğimiz hiç bir şey yok.

Telekom , sabit ücret adı altında bize geçiriyor.
Bankalar , vadesiz mevduat hesabımız için hesap işletim ücreti adı altında bize geçiriyor (Kredi kartı aidati vs saymıyorum bile).
Aski , Tedaş , Doğalgaz vs hepsi farklı isimler üzerinden bize geçiriyor.

Bu da yetmezmiş gibi açma/kapama diye bir ton yine para alıyorlar. Tüketicinin hakkı da o paraları ödemek.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
İyide normalde zaten telefonu kullanmazsan 9 TL vergisivarne halta yarıycak yalın dsl ? Ulan az değil bunlar ya.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Evlerimize kadar giren kablolar hala telekomun elinde olduğu için ve bu kabloların bakım vs masrafları telekoma ait olacağı için alınacakmış o ücret. Üzerine vergilerde binince böyle bir fiyat çıkıyor ortaya.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5