Yandex Çanakkaleyi Unutmadı, Google Unuttu !

emirhanbulbul

0
İyinet Üyesi
Katılım
23 Haziran 2013
Mesajlar
242
Reaction score
0
Bildiğiniz üzere bugün Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü. Çanakkale herkesin gidip görmesi gereken bir yer. İnanın dışarıdan görüldüğü gibi değil. Çanakkale de 253 bin asker Gelibolu yarımadasını savunurken şehit olmuştur. Atatürk’ün “Çanakkale Geçilmez !” sözü işte bu savaşan sonra söylenmiştir.
Bir Trabzonlu olarak şunu söylüyorum; Biz okula gitmeye üşenirken, o dönemde Trabzon lisesi mezun verememiş. Hepsi Çanakkale de şehit düşmüş.
Konumuza gelecek olursak dünyaca ünlü arama motoru Google Çanakkale ile ilgili herhangi bir resim, banner vs. koymazken Yandex Çanakkaleyi unutmadı.

1426690988_google.png


Google, farklı konularda banner koyabilirken Çanakkale için hiç bir şey yapmadı. Bir aşçının, bir komutanın veya bir sanatçının ölüm veya doğum gününü ana sayfasına koyabilen Google, tarih kokan Çanakkale zaferi ile ilgili hiç bir şey paylaşmamış. İşlerine gelmiyor çünkü.
Yandex’e buradan teşekkür ederiz. Çanakkaleyi unutmadı.
Bende bir google kullanıcısı olarak şuandan itibaren ana sayfamı Yandex olarak değiştirdim.

1426691004_yandex.png


Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst