chat ege.net

Yandex webmaster site ekleme

Yakamdamoz

Onaylı Üye
Katılım
14 Ocak 2017
Mesajlar
448
Bir sitenin Yandex arama sonuçlarında görünmesi için, robotun siteyi dizinlemesi gerekir. Diğer sitelerden (başkalarının sitelerinden) sitenize yönlendiren bağlantılar varsa, sitenin özellikle eklenmesi gerekmez; büyük olasılıkla otomatik bulunur ve dizinlenir.

Henüz sitenize yönlendiren bağlantılar yoksa, varolan siteyi robota bildirmek için “ Yeni site bildirimi ” formundan yararlanabilirsiniz. Yeni site bildirimi, ilgili sitenin “ Sitelerim ” bölümüne eklenmesiyle de yapılabilir.

URL'yi eklemenin, sitenin dizinleneceğini ya da hemen dizinleneceğini garanti etmediğini lütfen unutmayın.

Yandex Webmaster.png


Yandex webmaster ile ilgili diğer konular

Yandex'e yeni bir site daha ekleme: Yeni bir site bildir

Yandex eklenmiş URL kaldır: URL sil

Yandex spam içerik / site bildir: Spam olarak bildir

Yandex webmaster tools sitelerim: Sitelerim
 

btkc

Onaylı Üye
Katılım
6 Nis 2019
Mesajlar
13
Konum
Eskişehir
Paylaşım için teşekkür ederim. Yandex webmastera siteyi kaydedince yeni site bildirimi yapmış oluyormuyuz?
 

ServetBey

Onaylı Üye
Katılım
17 Ara 2018
Mesajlar
159
Yaş
33
Google webmaster tools benzeri bir sistem. İndex silebilirsiniz ya da Yandex gibi getir ve indexlet diyebilirsiniz. Google da olmayıp Yandex’te olan birçok özellik de var.
 

btkc

Onaylı Üye
Katılım
6 Nis 2019
Mesajlar
13
Konum
Eskişehir
Ben site mi burada okuduktan sonra kaydettim. Ama indexlemeyi yapamadım tam. Buraya siteyi kaydettikten sonra indexlemeyi yandex kendi de ne kadar sürede yapar?
 

dumanimsin

Onaylı Üye
Katılım
11 Nis 2019
Mesajlar
70
Manuel indexleme yaptırdığınızda bazen birkaç dakika içinde Yandex arama sonuçlarında sitenizi görebilirsiniz. Bu bazen birkaç saati bulabiliyor.
 

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Ara 2018
Mesajlar
159
Yandex Google kadar etkili olmasa da SEO ile uğraşanların en çok önem verdiği ikinci arama motorudur. Özelliklerinin tümünü kullanmaya çalışmanızı tavsiye ederim.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst