İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yanlış isme yapılan eft hakkında

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşbankası internet şubesi ile başka bir firmanın akbank hesabına eft geçtim, ertesi gün eft işlemi tamamlandı mesajı geldi ancak para ulaşmamış.
firmayla görüştüğümde şube kodu hesap no doğru olmasına rağmen firmanın ismini yanlış yazmışım, elimize para ulaşmadı dediler. işbankasıyla gittim görüştüm ancak onlarda biz birşey yapamayız havasında akbank ile görüşmemi söylediler. ben de henüz gitmedim, bişey çıkacağınıda sanmıyorum.

perşembe eft gerçekleşti ve bugün cuma, para hesabıma geri dönmedi. acaba pazartesi merkez bankası yanlış isme eft geçtiğim için parayı geri öder mi? başına daha önce böyle birşey gelen var mı?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
para geri döner m.etme

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet paranız büyük ihtimalle geri döner.

bende kirayı eft yaparken soyisimde yanlışlık yapmışım iki gün sonra
yanlış isimden dolayı işlem geçersiz hale gelmişti.

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende böyle bir durumla karşılaşmıştım para hesabınıza döner dediler miktar düşük olduğu için pek fazla peşine düşmedim ama para hesabıma dönmedi karşı tarafta kendisine ulaşmadığını söyledi tekrar ödeme yapmak zorunda kaldım

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Para bankada askıda kalır, yani şubeye kadar ulaşır para şubenin görevi parayı ilgili hesaba aktarmaktır eğer siz üstüne düşmezseniz göndermeyebiliyorlar evet. Ama ilgili şubeyi aradığınızda referans kodunu verirseniz parayı geri gönderirler.

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bekleyecem bakalım pazartesi günü hesabıma geri döner diye umut ediyorum. yatırdığım miktar da 170 TL idi.

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunum iş bankasına dilekçe vermemle çözüldü. uğraşmasam para askıda kalacaktı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5