İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yapay hitlerin siteye etkisi ?

BlogKaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bildiğiniz üzere hitcanavari gibi bir sürü site var oto hit sağlayan.
Bu tür hit alan siteleri sizce google nasıl değerlendirir ?
Alexa açısından iyi olurmuş fakat ya google .. ?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

T

trgy

Misafir
Alexa ve google açısından iyi olur fakat şöyle bir durum var adsense kullanıyorsan zararına olur. Gelen ziyaretçilerin ne kadar sitede kaldıkları da önemli tabi.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şimdi hala var mı bilmiyorum ama framebreakproof gibi adlandırılan siteler vardı. Sen 100 site gezersen diğer üyeler de senin siteni geziyorlardı. Bu sistemlerin şu anda işe yarayacağını sanmıyorum. Çünkü google vs. arama motorları daha çok kelime/cümle bazlı hangi kelimelerden ilgi çektiğinize bakıyor. Trgy rumuzlu üyenin belirttiği gibi bu tip sistemlerin belki arama motorlarına olumsuz etkisi olmasa bile eğer sitenizde adsense kodu varsa olumsuz etkisi olacağı da kesin. Sayfa başına tıklama oranınız düşüyor...

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şimdi hala var mı bilmiyorum ama framebreakproof gibi adlandırılan siteler vardı. Sen 100 site gezersen diğer üyeler de senin siteni geziyorlardı. Bu sistemlerin şu anda işe yarayacağını sanmıyorum. Çünkü google vs. arama motorları daha çok kelime/cümle bazlı hangi kelimelerden ilgi çektiğinize bakıyor. Trgy rumuzlu üyenin belirttiği gibi bu tip sistemlerin belki arama motorlarına olumsuz etkisi olmasa bile eğer sitenizde adsense kodu varsa olumsuz etkisi olacağı da kesin. Sayfa başına tıklama oranınız düşüyor...

evet bunu bizim turklerde yapmıştı. Ne kadar çok sayfa gezersen o kadar kişide seninkini gezior :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5