İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yapay Zeka Bot Scripti

fox

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Karşılıklı cevap veren bi sistem fakat sanırım Ajax ında ufak bi problemi var çözmek isteyenler başlık altında fikirlerini yazsın ki problemi bulup çözelim.

Yapay Zeka

Aydın Sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu yapay zeka değil. Yazılan kelimelere karşılık gelen cevabı direk yazmışsınız tahmin ettiğim ve gördüğüm kadarıyla.

Yapay zeka hazırlamak çok ama çok daha farklı bir boyuttur. Buna en yakın kodlama için regex ile yazılan kelimeleri parçalara ayırmak (tek tek, kombinasyonlu şekilde) daha sonra bu kombinasyon ya da tek tek yazılanlardan bir anlam çıkarmaya çalışması gerekir. Çıkardığı anlama göre yine aynı şekilde parça parça kelimeler çekerek anlamlı bir cümle oluşturmalı ve daha sonra bu oluşturduğu anlamlı cümleyi yazması gerekir. Elbette oluşturulan anlamlı cümlenin yazılan yazıdan çıkarılan anlamla bir bütün olmasıda gerekir, bunun içinde ayrı bir kontrol mekanizması konulmalıdır.

Anlam çıkaramadığında, "anlayamadım" tarzında bir cevap vermeli ve ziyaretçi anlamını açıkladığında (bu kısımda yine aynı şekilde anlam açıkladığınıda anlaması gerekir) bu bilgiyi sistemine ekleyerek kendini, kendi kendine geliştirmesi gerekir.

Bu projede direk olarak bir bakıma arama yapılıyor sadece gördüğüm kadarıyla. Dolayısıyla AI (Artificial Intelligence / Yapay Zeka) ile uzaktan yakından bir ilgisi olmuyor.

Projenizde başarılar dilerim.

fox

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu yapay zeka değil. Yazılan kelimelere karşılık gelen cevabı direk yazmışsınız tahmin ettiğim ve gördüğüm kadarıyla.

Yapay zeka hazırlamak çok ama çok daha farklı bir boyuttur. Buna en yakın kodlama için regex ile yazılan kelimeleri parçalara ayırmak (tek tek, kombinasyonlu şekilde) daha sonra bu kombinasyon ya da tek tek yazılanlardan bir anlam çıkarmaya çalışması gerekir. Çıkardığı anlama göre yine aynı şekilde parça parça kelimeler çekerek anlamlı bir cümle oluşturmalı ve daha sonra bu oluşturduğu anlamlı cümleyi yazması gerekir. Elbette oluşturulan anlamlı cümlenin yazılan yazıdan çıkarılan anlamla bir bütün olmasıda gerekir, bunun içinde ayrı bir kontrol mekanizması konulmalıdır.

Anlam çıkaramadığında, "anlayamadım" tarzında bir cevap vermeli ve ziyaretçi anlamını açıkladığında (bu kısımda yine aynı şekilde anlam açıkladığınıda anlaması gerekir) bu bilgiyi sistemine ekleyerek kendini, kendi kendine geliştirmesi gerekir.

Bu projede direk olarak bir bakıma arama yapılıyor sadece gördüğüm kadarıyla. Dolayısıyla AI (Artificial Intelligence / Yapay Zeka) ile uzaktan yakından bir ilgisi olmuyor.

Projenizde başarılar dilerim.

Siz ana sayfaya mı baktınız adres burası kaldı ki sistem benim değil sadece ajax ile ilgili problemleri var kullanmak isteyen arkadaşlara çözüm yaratmak isterim diğer arkadaşlarla.. Ve yukarıda bahsettiğiniz özellikler bu yazılımda mevcuttur :)

Aydın Sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhabalar,
Anlıyorum elbette sizleri. Sadece başlığın yanlış yönlendirdiğini vurgulamak istedim. Başlığınızda "Yapay Zeka" geçtiği için, yapay zekaya en yakın olacak şekli vurgulamak istedim.
Projelerinizde başarılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5