İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yarattırdığım katmanı x ekseninde konumlandırmada sorun var

e-trade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordpress sitede post içinden fonksiyon çağırıp katman yaratıyorum. Top parametresi sabit fakat left değeri browser'ın penceresine göre değişiyor. Yani pencereyi tam ekran yaptığımda farklı küçülttüğümde farklı x ekseninde görüntüleniyor.

Benim asıl ihtiyacım olan şey katmanı diyelim id="id0" olarak tanımlı bir taşıyıcı katman içinde açabilmek. Böylece sadece text zoom yapabilen browser'larda zoom yapıldığında katman kaymasının da önüne geçmek. "document.body.id0" şeklinde bir doğaçlama yaptım fakat olmuyor. Nasıl yapılır bilen var mı? Olmazsa en azından site body'sine bağlansın ki browser penceresine göre değişmesin...

Kod:
function newLayer() {
    var rtstyle = 'position:absolute; left:83px; top:252px; width:298px; height:241px; z-index:8;'
    var id = 'rtlayer'
    ...

if (document.body) {
        if (document.body.insertAdjacentHTML)
            document.body.insertAdjacentHTML("BeforeEnd",LR);
        else if (document.createElement
            &&  document.body.appendChild) {
            var newNode = document.createElement('div');
            newNode.setAttribute('id',rtlayer);
            newNode.setAttribute('style',rtstyle);
            document.body.appendChild(newNode);
        }
    }
}

function deleteLayer(id) {
    if (document.getElementById && document.getElementById(id)) {
        var theNode = document.getElementById(id);
        theNode.parentNode.removeChild(theNode);
    }
    else if (document.all && document.all[id]) {
        document.all[id].innerHTML='';
        document.all[id].outerHTML='';
    }

else if (document.layers && document.layers[id]) {
        document.layers[id].visibility='hide';
        delete document.layers[id];
    }
}

Gelişme: Browser pencere genişliğini ölçüp buna oranlayarak katmanı tam olarak istediğim yere açmayı başardım. Diğer şekilde yani var olan bir katman içine yeni div açtırma şeklinde açıklayabilecek olan varsa çok makbule geçer.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5