İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yardım: ben kodları nerelere yapıştıracağımı bilemiyorum

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
wordpress bir sitem var ama mesela bir kod var friend connect kodları mesela ben bunu nereye yapıştıracağımı bilemiyorum istediğim sitede istediğim yere istediğim şeyleri nasıl ekleyebilirim acaba?:utan:

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
dostum wordpress temanı bulursun örneğin bir ağaç düşün ve o ağacın kolları var temayıda o şekilde düşün örneğin; footer.php bu alt kısım demektir header.php buda üst kısımdır bunlar temanın birer koludur ona göre kodunu istediğin yere eklersin

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
yani bi kod eklerken footer.php yada header.php den birinin içine mi ekleyecem?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sidebar için iki seçeneğin var: ya sidebar.php yi editlersin yada görünüm bileşenlerden bileşen eklersin. ikisinden birini seçmen gerekiyor.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
ekleyeceğiniz şeye veya düzenleyeceğiniz şeye göre oynayacağınız dosya değişir. KIVANCEFE'nin dediği gibi header footer wordpress olduğundan sidebar vs. Bunlarda oynaman gerekiyor.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
çok fazla teknik bilgi söylediniz anlamakta güçlük çekiyorum biraz daha uğraşayım söylediklerinizle. teşekkürler :)

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
footer.php ben burdan birşeyler sildim ama kaydet falan hiç birşey bulamadım :S :) değişikliği nasıl kaydecem(ben bu değişikliği görünüm menüsünden editör den değiştiriyorum doğru yer mi?)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5