İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yardım:bilgisayar resetliyor

A

Anonymous

Misafir
selamlar.benim sorunum bilgisayarın resetlemesi.p41300 428pın,gigabayt8tm i85o mainboard,128 RDram,32mb gforce,20gbmaxtor 72oo,avermedia tvphone,lg cdrom,conextand modem,philips 105e monitör.işletim sistemi windows xp profesyonel.bilgisayarda ses veya görüntü ile(genellikle ses)bir işlem yaparken kendini resetliyor.tekrar açılınca scandisk yapıyor ve makine açılıyor.sonra masa üstü açılınca sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı diye bir rapor veriyor.raporun içeriğinde (Mini073002-01.dmp)adlı bir şey yazıyor.bu dosya windows ana dizininde minidump adlı bir klasörün içinde ve temp in içinede aynı dosyayı atıyor.acaba bilgisayarım neden kendini kapatabilir.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

A

Anonymous

Misafir
Bence sürücüleri konrtol et. Veya tekrar yükle. Ses kartını başka bir PCI slota tak.

A

Anonymous

Misafir
Merhaba!
Katılıyorum. Donanım problemidir %90. sürücülerin en son versiyonlarını indir. yanlız yüklemeden önce temiz bir sistem kurmanı tavsiye ederim. bazı markaların birbirleriyle uyuşmadığını biliyorum. ama maalesef elimizde bu tarz bir liste yok. sürücüleri yeniledikten sonra yine aynı sorunla karşılaşıyorsan bu dediğim olabilir. bunu anlamak için, mesela ses kartını kullanılmaz duruma getir. yada ödünç bir ses kartı ile dene.
Saygılar!

A

Anonymous

Misafir
ilk önce teşekkür ederim fakat ses kardı onboard ve boşta takabileceğim pcı slot yok.yanlız bir süre önce işlemcinin fanını değiştirdiydim.önceki fan çok sesli çalışıyordu.biosta eski fanın dönüş devri 6000 ile 6250 arasında çalışıyordu yeni taktığım fan 4500 ile 4800
arasında devir ile çalışıyor sıcaklık 38 ile 43 arası değişiyor.acaba soğutmadamı problem var.ama biostaki ayarlarda resetlemeye ayarlı değil.neyse sürücüleri bir deniyeyim.internette dolaşırken veya tv izlerken bir sorun cıkarmıyor büyük bir ihtimal ses ile ilgili driver.bu yazdıklarım ile ilgili yorum yaparsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

A

Anonymous

Misafir
ilk önce teşekkür ederim fakat ses kardı onboard ve boşta takabileceğim pcı slot yok.yanlız bir süre önce işlemcinin fanını değiştirdiydim.önceki fan çok sesli çalışıyordu.biosta eski fanın dönüş devri 6000 ile 6250 arasında çalışıyordu yeni taktığım fan 4500 ile 4800
arasında devir ile çalışıyor sıcaklık 38 ile 43 arası değişiyor.acaba soğutmadamı problem var.ama biostaki ayarlarda resetlemeye ayarlı değil.neyse sürücüleri bir deniyeyim.internette dolaşırken veya tv izlerken bir sorun cıkarmıyor büyük bir ihtimal ses ile ilgili driver.bu yazdıklarım ile ilgili yorum yaparsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

A

Anonymous

Misafir
Merhaba.
Isıdan dolayı resetleme düşük bi ihtimal. onboard ses kartı için şöyle bi şey dene istersen (biz bunu veezynin kampanyasında verdiği ilk bilgisayarlarda uygulamıştık onlardada benzeri bir problem vardı.) Aygıt yöneticisinden ses kartı için bu aygıtı kullanmayı sec. eğer problem bu şekilde çözülürse. kötü bir haber var sana : Ses kartı almalısın. ve onboard ses kartını sürekli olarak devre dışı bırakmalısın.
Saygılar.

A

Anonymous

Misafir
irq problemi olabilir. senin yerinde olsam ilk önce hatanin kaynagini bulmak icin minimalconfiguration yapmani öneririm.sonra teker teker kartilari yeniden tak.sorununu böylece daha cabuk bulursun.-

A

Anonymous

Misafir
Slm.
sanırım sorununu kendin bulmuşsundur.
Kanımca Fanda bir problem var. Bu tür durumlarda ilk akla gelen işlemcinin ısınmasıdır.

Makinen eski olsaydı sorun aşırı tozlanma olacaktı:))
İşlemciyi biraz serinletmek gerekli.

Kolay gelsin.

A

Anonymous

Misafir
sorununun yazılımsal bir yanı yok gibi. ısınma problemi değil çünlü cpu fazla ısınırsa anakart biip sesi çıkarır ve bilgisayar kitlenir (resetlenmez)
kesin bişey söylemek yanlış olur tek yapman donanımları tek ek incelemek ses kartını anakartın setup ından disable yap öyle biraz kullan yine kitlenirsa diğer donanımları dene (arkadaşınla değiş tokul yapmak en iyi ve kesin çözüm).
resetlenme nedenlerinin en büyük sebebi ram dir ramlerinden emin değilsen onlarıda kontrol et genelde ilk başta akla gelmeyen bir sorundur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi