İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım Edin - Sitem Spam Yapıyor

gedop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordpress kurulu bir blogum var. gedop.net
gedop.net/blog adında ise daha önce kurduğum wordpress le ilgili başka bir blogum vardı. Fakat bunu sildim.
İki günden beri ise alakasız konularda arama sonuçları oluyor ve bunlardan siteme ziyaretçi geliyor.

freeware download Age of Empires 2 --diye arama yapılınca
http://www.gedop.net/blog/age-of-empires-2-full-version-free.html
diye sayfa gözüküyor. fakat blog uzantılı bir sayfa olmadığı için 404 ile karşılaşıyorlar. Fakat benim blogumun bunla yakından uzaktan alakası yok.
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..

gedop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
blog uzantısına yeni wordpress kurdum sitemap.xml yolladım google inşallha kaldırır. 1000 den fazla alakasız sonuç var şuan

gedop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu nasıl olmuş olabilir acaba bilen varmı

kubra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önceden böyle birşey olabilirmi? Yada biryerden aldığın veritabanı falan?

gedop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden kaynaklandığını buldum, deneme amaçlı kurduğum pluginlerden birine spam yapan kodlar yerleştirmişler. Sorunda bundan kaynaklanıyormuş.
Arkadaşlar özellikle wordpress te temalarınız ve pluginlerin permisionlarını 755 yapmanızı oneririm bazı hekerlar temalara ve pluginlere zararlı kodlar yerleştirebiliyor. Böyle birşeyle karşılaşınca da mutlaka temanızı ve pluginlerinizi yeniden kurmanızı öneririm bide kaynağı belirsiz pluginleri kurmadan önce iyi düşünün, böyle olaylar başınıza gelmesin.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Plug in lerin bazılarında bu tarz rahatsız edici kodlar olabiliyor - bilinmeyen plug in leri kurmamalı.

Farklı durumda - ROBOTS.TXT içine disallow /KLASÖR-ADI/ satırını ekleyerek istenmeyen kısımları google ın indexlemesi engellenebilir veya indexlemiş ise yavaş yavaş silmesi sağlanabilir.

Bu arada artık 404 yöntemiyle sayfalar klasörler oluşturulduğu için başkaları istenmeyen tarzda içerikleri varmış gibi google a indexletebilir o yüzden olmayan sayfaları direk ROOT dizinine yönlendirmek en mantıklısı - google es geçip bu isimde sayfalar indexlemeyecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5