İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım:php sitede hata görüntüsü nasıl gizlenir

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam php sitede bir hata oluşunca ekranda warning bilmem hangi klasör yazısının gözükmesini istemiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
php.ini deki display_errors direktifi Off yapilip, web servisi yeniden baslatilmali.

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum harddiscte bu oluyo ama host ta bunu yapamazsın, ama çözümü buldum nette biraz arayınca sizinle paylaşayım php dosyanızın en üstüne

Kod:
ini_set('display_errors', 0); 
error_reporting(0);

kodlarını ekleyin hiç bişey klasör yerleri felan hata koduyla beraber çıkmıyo :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ikisi ayni sey, bunun yaptigi sadece calistirilan scriptte deaktif edebilir error gosterimini. Benim soyledigim yontem global sunucuda butun errorleri iptal eder.

E

emremer

Misafir
genelde hata döndüren işlemlerin başında @ hata bastırma faktörünü de kullanabilirsin

örn:
@$bt = mysql_pconnect ("$host", "kullaniciadi","$kullanicisifresi");

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Ikisi ayni sey, bunun yaptigi sadece calistirilan scriptte deaktif edebilir error gosterimini. Benim soyledigim yontem global sunucuda butun errorleri iptal eder.
dostum benim istedigimde buydu zaten:
ekrana yada çalışan script dosyası içinde
Warning ./home/... gibi
yazıların hiçbir şekilde kullanıcı tarafından görülmemesiydi istedigim.
dedigin gibi ikisi aynı ama ilki çalışmazsa ikincisi nin kullanılması söylendiginden bende ikisinide yazdım hangisi uyarsa diye.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5