İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım Ustalar!

ercan_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocalarım sizlere bir şey soracağım. Şimdi tablodan veri çekerken kullanıyoruzya
<?php include'connect.php'; $sql=mysql_query("select * from tablo_adı");
while($oku=mysql_fetch_array($sql))
{
$sütün_adı =$oku['sütün_adı'];
}
?>

Ben bu veritabanından veri çekmek için kullandığımız kodu toptan nasıl bir dosyaya koyarım? Yani şu şekil anlatim bir logo için headara koyuyorum yada her hangi bir sayfada çekmek istediğim veri için sayfaya koyuyorum ama ben bunların hepsini tek bir dosyaya koymak o dosyayıda headara çekmek istiyorum sonra <?php echo $veri ?> gibi kullanmak istiyorum. yardım için teşekkürler şimdiden.

garrip

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
connect.php yi nasıl include etmişsen aynı şekilde bir dosya hazırlayıp içerisine sql işlemlerini olutuşturup include yönetimiyle istediğin dosyalara ekleyebilirsiniz

Örn:

sorgu.php dosyamız:
PHP:
include('connect.php');
$sql=mysql_query("select * from tablo_adı");
while($oku=mysql_fetch_array($sql)){
$logo=$oku['logo'];
$title = $oku['title'];
}

anasayfa.php dosyamız

PHP:
include('sorgu.php');
echo $logo;
echo $title;

icerik.php dosyamız
PHP:
include('sorgu.php');
echo $logo.$title;

Bu en basit hali ile...
Mantığı kavradıktan sonra function kullanarak da kodların için kısayollar oluşturabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5