İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yarışma düzenlemeyi düşünüyorum görüşlerinizi alayım.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
CSS tema yarışması düzenlemeyi düşünüyorum. Sizce katılan çok olurmu 1. ye 100 ytl e ikinciye 50 3. ye 25 ytl gibi bir ödül düşündüm. forumda açıklıcam katılımcılar forumdan başvurucak sonra hazırladıkları temaları bana gönderecekler katılanları açıkladıktan 15-20 gün gibi bir süre sonra. Yarışmaya katılan bütün temaları toplayacağım. Daha sonra yine forumda katılanlar için bir anket düzenleyeceğim çok seçenekli bir anket olcak konuda yaptıkları temaların resimleri ve örnek sayfalara linkleri olacak beğenen kişiler oyluyacak forumda en çok oyu alan yarışmacısı 1. seçeceğiz. forumda derken iyi netten bahsediyorum daha sonra bu yarışamaya katılan bütün temaları sitemde dağıtacağım. www.csstema.com da sizce nasıl bir fikir katılım olurmu dersiniz?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Fikir güzel, ancak suistimale açık bir yol olabilir.
Bence bu yarışmayı düzenleyin. Düzenlerken en önemli kısım dereceye girenlerin seçilme yolu. Burada susistimal çok olabilir. Bunun önüne geçebilecek bir yol bulursanız bence çok güzel bir yarışma olur...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Nasıl bir suistimal olabilir ?

Bu şekilde bir konu açıcam iyinette.

Yarışma anketi.
1. Gökkuşağı CSS Tema
2. Saf Pembe
3. vs.
4. vs.

konuda bu şekilde olucak.
1. Gökkuşağı CSS Tema
baseline.gif

2.Saf Pembe
simplypink.gif

bu resimlere link vericem tıklanınca tema açılacak.

Yarışma sonuçlanana kadar hiç bir üye şunu ben yaptım demicek bende açıklamıcam :) yani temaları kimin yaptığı bilinmiyecek. Belirli bir süre sonra anket sonuçlarından birinciye hep birlikte bakıcaz. Çoklu seçmeli bir anket düşünüyorum ben.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nasıl bir suistimal olabilir ?

Bu şekilde bir konu açıcam iyinette.

Yarışma anketi.
1. Gökkuşağı CSS Tema
2. Saf Pembe
3. vs.
4. vs.

konuda bu şekilde olucak.
1. Gökkuşağı CSS Tema
baseline.gif

2.Saf Pembe
simplypink.gif

bu resimlere link vericem tıklanınca tema açılacak.

Yarışma sonuçlanana kadar hiç bir üye şunu ben yaptım demicek bende açıklamıcam :) yani temaları kimin yaptığı bilinmiyecek. Belirli bir süre sonra anket sonuçlarından birinciye hep birlikte bakıcaz. Çoklu seçmeli bir anket düşünüyorum ben.

Bu şekilde seçimde su istimal olabilir. Tanıdığı fazla olan kişi yarışmayı kazanabilir. Çünkü ; Siz Css temalara ID verseniz bile bu temayı yapan A kişi 15 kişi tanıyorsa forumda onlara 2 ID li tema benim oy verin gibi bir oy toplama gayreti içine girebilir.

Diğer bir gözüme takılan husus ise ödülünüz. Bu yarışmaya biçtiğiniz ödül oldukca düşüktür. Bu yüzden sponsor bularak böyle bir yarışma organize edebilirsiniz.

X

Xman

Misafir
50 kişi katıldığını düşünsek 175 ytl ödülle sitende dağıtacağın 50 adet tema edinmiş olacaksınız, neticede burada senin lehine bir çıkar sözkonusu olacak, o nedenle ödülü artırmalısınki insanlar 50 ytl gibi fiyattan hazırladıkları temaları yarışmaya koysunlar.

Yarışma fikrin güzel, umarım başarılı olursun, ödül önerimi düşün derim ;)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
sepulchral gerekli açıklamayı yapmış.

Bence bu konuda forumda da bulunan kişiler arasında bir juri yap. Bunların vereceği puanlar üzerinden dereceye girenleri belirle. Aksi halde olmaz gibime geliyor. Bunda da olabilir mi acaba suistimal ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bu şekilde seçimde su istimal olabilir. Tanıdığı fazla olan kişi yarışmayı kazanabilir. Çünkü ; Siz Css temalara ID verseniz bile bu temayı yapan A kişi 15 kişi tanıyorsa forumda onlara 2 ID li tema benim oy verin gibi bir oy toplama gayreti içine girebilir.

Diğer bir gözüme takılan husus ise ödülünüz. Bu yarışmaya biçtiğiniz ödül oldukca düşüktür. Bu yüzden sponsor bularak böyle bir yarışma organize edebilirsiniz.

50 kişi katıldığını düşünsek 175 ytl ödülle sitende dağıtacağın 50 adet tema edinmiş olacaksınız, neticede burada senin lehine bir çıkar sözkonusu olacak, o nedenle ödülü artırmalısınki insanlar 50 ytl gibi fiyattan hazırladıkları temaları yarışmaya koysunlar.

Yarışma fikrin güzel, umarım başarılı olursun, ödül önerimi düşün derim ;)

Anketi çoklu seçmeli ve sonuçlarını her kesin görebileceği gibi hazırlarsam sanırım suistimal olmaz. Kendim seçersem kaos çıkar.

Bütçem pek fazla olmadığı için 200 TL gibi bir ödül verebilir en fazla bir kaç domain ve sitede olabilir ödül şunun gibi kullanmadığım siteleri www.arkaplanresmi.com verebilirm. 50 katılımcı olacağınıda zannetmiyorum. Eğer sponsorda olursa konu tamamen olayın dışına çıkar. sponsor ben diş fırcası teması istiyorum derse her kesten diş fırcası için tema istemek biraz tuhaf olur ve hepsi birbirine benzer diye düşünüyorum. Tabi sponsorluk konusunda izleyebileceğim bir yol tavsiye ederseniz sevinirim.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bu güne kadar sporsor olarak gördüğüm her kese mail attım. Hosting domain firmalarından :) ülkere bankalara telefon operötlerine vs. bakalım cevap gelecekmi.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Yarışma programını ve bilgilerini hazırlayıp hepsine gönderdim inşallah birisi kabul ederde şöyle 5-10 bin tl ödüllü güzel bir yarışma düzenlerim.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapamazsın okadar yüksek ödüllü bir yarışma ancak şunu yapabilirsin..

bir jüri seç ve bu jüriyi açıkla daha sonra bu juri 3 adet temaya oy verebilsin yaklaşık 10 jüri üyesi olsun ve kazanan açıklansın.. jüriyi baştan yazarsan sorun çıkmaz.. ayrıca 100 ytl 100 ytldir yani.. ödülün azı çoğu olmaz..

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Hadi bakalım ilk red cevabı coca cola dan geldi.

Sorumluluğumuz altında devam eden projeler nedeniyle, talebinize maalesef olumlu yanıt veremiyoruz. Gelecekte bizimle bir proje üzerinde işbirliği yapmayı arzu ederseniz ya da sosyal sorumluluk projelerimizle ilgili daha kapsamlı bir bakış açısına sahip olmak isterseniz “Hayata Artı” için oluşturulan http://www.hayataarti.org internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yani coca cola internet ortamındaki bir projeyi desteklemiyormuş. coca coladan destek almak için http://www.hayataarti.org sitesindeki projeleri inceleyebilirsiniz. Genelde çoğu engellilerle ilgili :(

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bir red cevabı daha :)

Merhaba,

IHS'nin sponsorluk hizmeti bulunmamaktadır. Bu konuda size yardımcı olamayacağımızı üzülerek bildirir, IHS yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Tarafımıza ulaşan sponsorluk talebinizi inceledik. İlginiz için teşekkür ederiz.

Turkcell'in 2009 yılı sponsorluk programı ve bütçesi kesinleştiğinden başvurunuza olumlu cevap veremeyeceğimizi belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
TURKCELL İletişim Hizmetleri A.Ş.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bu turkcell kafa buluyo heralde o zaman 2010 yılına ekleyin dedim gelen cevap.

2010 yılı sponsorluk bütçesi Kasım 2009'da değerlendirileceginden talebinizi bu tarihte iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,
TURKCELL İletişim Hizmetleri A.Ş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5