İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yarışmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Bir yazdımdan alıntı

http://forum.iyinet.com/forum-hakkinda/143400-kasim-ayinin-konusu-oylama-10.html#post950509

:p enteresan bilsem düz html nedir nasıl kullanılır bu kadar oy alacağını nasıl copy/paste nasıl yapılır onu anlatırdım :) buradan anladığım isterse burada konun uzaydan inme nanoteknoloji bir yapı molekülü ile ilgili bir buluş makalesi olsun trişko..

zaten ilk 10 oy bana yetmişti. hediye almasam da olur. :) ama bu anket reel anket değil. kullanıcılar eğer bu şekilde hediye alacaklarsa yarışmadan da çekiliyorum.

Çünkü

ben bu iyinette kafa 50 tane adam arkadaş olurum. düz bir konu açar onlara oylattırırım. her ay hediyeyi ben kaparım. neden olmasın ?

Şahsen simsirin yazdığı konuyu kendi yazdığım konunun yakınından bile geçilmeyecek derecede bir kuluvarda görüyorum.

bundan sonra aralık ayı için yarışacaklara bu konu ibret olur. boşuna kürek sallamazlar. konu yazacağınıza forumdan adam toplayın konuyu anket kullandırın oyları kapın.

herkes elini vicdanına koysun.

eğer bu şekilde devam edecekse yarışma yapmayınız. başka şekilde oylama sistemi kullanılabilir.

bu şekilde devam edecekse forumdan 100 adam rahat toplarım ; her ayda hediyeyi ben kazanırım. zor değil..

T

trgy

Misafir
Aynı şeyi ben yazacaktım yönetim bölümünde ve tartışmaya açacaktım ama sen burada yazmışsın.

Çözüm üretmek lazım, problemin olduğunu ben de eminim diğer herkes de biliyordur ama çözüm üretmek gerekli. Çözüm sunalım ki, sorun ortadan kalksın değil mi?

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Aynı şeyi ben yazacaktım yönetim bölümünde ve tartışmaya açacaktım ama sen burada yazmışsın.

Çözüm üretmek lazım, problemin olduğunu ben de eminim diğer herkes de biliyordur ama çözüm üretmek gerekli. Çözüm sunalım ki, sorun ortadan kalksın değil mi?

Eğer çözüm yoksa sorunu devam ettirmenin sebebi var mı ? Bilmiyorum. karar mercileri değiştirilsin. ama görülen o... yarışmayı açan çözüm sunmalı.. yoksa aralık ayı konunuz boşadır haberiniz olsun. Ama ilk 10 oy veren kişilere teşekkür ediyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Oylama ile yapılıyorsa bu tür şeylere açık olmalısınız.
Oylamanın içinde yazının güzel olmasının yanında üyenin çevresinin olup olmaması da işe yarıyormuş demekki.

Ayrıca benim oyum da simsirden yanaydı.
Yazınız ne kadar güzel olursa olsun facebook ilgimi çekmediği için bana göre değeri yok.
O zaman herkesin görecesi olduğunu unutmayalım.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
İyi hadi bakalım. aralık ayı konusu açanlara duyrulur. makale yerine adam toplayın :)
" yaşasın kalitesiz makaleler "

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Yarışmada geri kaldığınız için böyle davranmanızı hoşgörüyle karşılıyorum.
Sitem etmek yerine aralık ayındaki yarışmaya sadece yazı hazırlamanın yetmeyeceğine bilerek hazırlanmanız daha mantıklı olacaktır.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Yok yok. Çoçukmuyum ben. Asıl şahsen yarışmayı ben kazandım. Hediye boş. ilk 10 oydan sonra adam toparlamacaya döndü. Sitemim yok yarışmadan fiilen çekiliyorum ve resmen çekilmiyorum ve eğer resmen kazanırsam hediye bedeli Mehmetçik vakfına ödenmesini rica ediyorum.

T

trgy

Misafir
Bir yönden bakarsak bunu seçim gibi de düşünebiliriz. her zaman kaliteli kişiler başa geçmiyor ama kendini iyi tanıtıyor oy topluyor. :p

elitwebmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir yönden bakarsak bunu seçim gibi de düşünebiliriz. her zaman kaliteli kişiler başa geçmiyor ama kendini iyi tanıtıyor oy topluyor. :p

tanıtılacak bir tarafın varsa tanıtıpda oy toplayabilirsin...
aksi halde muhalefet olmaya mahkumsundur

not:siyaset olarak algılamayın....!!!

T

trgy

Misafir
tanıtılacak bir tarafın varsa tanıtıpda oy toplayabilirsin...
aksi halde muhalefet olmaya mahkumsundur

not:siyaset olarak algılamayın....!!!

Yanlış anladın, ben simsir e veya diğerlerine birşey söylemedim durumu anlattım sadece. Aksine en kaliteli 2 paylaşım Simsir ve Cybokron'unkisiydi.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İyi hadi bakalım. aralık ayı konusu açanlara duyrulur. makale yerine adam toplayın :)
" yaşasın kalitesiz makaleler "

Bende sanırım simsire oy vermiştim. Sizin yazınızda çok güzeldi ama turgay ın dediği gibi bu birazda arz-talep olayı. Örnek olarak, bundan 4-5 sene önce bu forumda büyük hediyeli yarışmalar yapılırdır.Ben kendimce o kadar iyi makalaler yazardım ki kesin birinci gelirim derdim :) Adsense sırları verirdim.Binlerce insan okurdu ama yöneticiler başka bir konuyu ( para kazanılmıyacak ) birinci seçerdi hevesim kırılırdı. Ama sonradan farkına vardığım, insanların ilgisini çekmeyen şeylerin yada bilinenlerin yazılmasının yararı olmadığıdır. Bence çok demokratik bir sistem var şu anda. Yöneticilerin değil forum üyelerinin oylaması yapılıyor. Ancak öneri olarak; yarışma anketi tüm üyelere e-maille gönderilirse daha çok katılım sağlanabilir. Hem de bu forum katılımını arttıracaktır. ( tabiki spam düşünülürse negatif bir düşüncede oluşabilir ) Yapman gereken bence, pes etmeden devam etmek olmalıdır. Güzel bir makale dilin var, tebrik ederim.

X

Xman

Misafir
Ben oyumu simsire verdim, kendisini tanımıyorum ve bir hukukumuz yok, ayrıca kendiside benden oy falan istemedi. Kimse benim oyuma toplama oy diyerek saygısızlık etmesin lütfen..

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Ben oyumu simsire verdim, kendisini tanımıyorum ve bir hukukumuz yok, ayrıca kendiside benden oy falan istemedi. Kimse benim oyuma toplama oy diyerek saygısızlık etmesin lütfen..

şu yazıları okuyunuz.. aralık ayı yarışacaklara fikir veriyorum. tüm üyelerin özel profiline girin gördüğünüz epostaya bana oy verin diye hepsine atın , yayın basın hediyeyi kazanın. bu mu ?

Gmail üzerinden bana bir mesaj geldi simsir'e oy verir misin diye, sen mi attın bilmiyorum. Sanırım ne ben yeni biriyim, ne de mesaj bir teşvik içeriyordu. Kurallara aykırı değil bence, ve yapılacak bir yaptırım olduğunu düşünmüyorum. Ama doğru bir davranış olduğuna katılamayacağım.

Düzenleme:
Mesaj tarafımdan atılmıştır. Şu an farkettim. Rahatsız ettiyse üzgünüm.

İyi Forumlar,

E-Mail değil Gmail chat üzerinden senden gelmiş, isim soyad bilmediğim için kimden geldiğini bilmiyordum. Şimdi email adresini atınca baktım.

bu değil.. hediye umrumda değil. Bu bir kara düzendir. 100 kafa adamla bütün yarışmayı göreceksiniz sürekli belirli kişiler kazanabilir. Kürek sallayacaklara duyrulur :)

Ama buraya yazıyorum. Aralık ayında 2 tane bile konu açan bulamıyacaksınız :)

Hediye kazanamadığımdan dolayı bunları yazdığımı zanneden varsa lütfen sussun. Ben veteknoloji.com yöneticisiyken haberleri rss olarak buraya ücretsiz full import ettiriyordum. Bir nevi ajanstan haber alıyordu forum.. Menfaat yok.

silverking

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende oyumu simsire verdim kendisini tanımam etmem. ama ortada bi sorun var açıkçası böyle bir oylama pekte adil durmuyor.Böyle bi oylama yerine yarisma.iyinet.com diye bir yer belirleyip IP ve cokie ile kullanıcı kayıt tarihleri vs. gibi filtreler uygulanarak adil bir sistem yapılabilir sonuçta ödülünde manevi ve maddi bir durumu var yada yöneticiler seçsin diyeceğim ama pekte adil olmaz veya bi rütbe belirleyin bi komisyon oluşturun :D tarafsız şekilde onlar onaylasın.

aklıma bunlar geldi şu an :d

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
bende oyumu simsire verdim kendisini tanımam etmem. ama ortada bi sorun var açıkçası böyle bir oylama pekte adil durmuyor.Böyle bi oylama yerine yarisma.iyinet.com diye bir yer belirleyip IP ve cokie ile kullanıcı kayıt tarihleri vs. gibi filtreler uygulanarak adil bir sistem yapılabilir sonuçta ödülünde manevi ve maddi bir durumu var yada yöneticiler seçsin diyeceğim ama pekte adil olmaz veya bi rütbe belirleyin bi komisyon oluşturun :D tarafsız şekilde onlar onaylasın.

aklıma bunlar geldi şu an :d

cookie olsa bile, görsel doğrulama vs.. olsa bile ben onu istesem deler geçerim. her türlü hile hurdayı şu anda bu forumdaki herkesten daha iyi bildiğimin kanısındayım. Bilinçli bir şey yapmadım.

Reklam ve teşfik unsuru buradaki kullanıcılara mesaj atmadım. Bana oy verin demedim hiç bir forumdaki kullanıcıya.

ama herşeyi kenara bırakın..

Şöyle düşün. kafa 100 adamın var. her yarışmada birinci oluyorsun. diğerleri resmen hamallık yapmış olmuyor mu ? boşuna kürek çekiyorlar.

Bu sistem hiç iyi değil.

Bunun yerine birinci olacak kişilerin makale değerlerini analiz edecek bir uzman ekip oluşturulmalıdır. Bu uzman ekip konunun kalitesini yazımdaki benzersizlik oranlarıyla,görsel metaryellerle, yazım hataları ve imla kuralları gibi bütünleşik yazı özellikleri ile, konu içeriğinin alakası ve konuyu anlatılan dilin akışkanlığı gibi ön değerler analiz edilecek.

Sonra alanında uzman bilir kişi ( aman aman gerek yok bir php yazılım uzmanı gibi forumda üst düzey 2 kişi tarafından) konunun gerçekten anlatıldığı gibi lanse edilip edilmediği incelenmelidir.

Kata kulle ile yapılan oylama sistemi reklamasyonu artıtaracaktır.

Burda emek değil yemek ön plana çıkıyor.

Peki örnek sistem öner ?

Buyrun Google Arama Motoru Optimizasyonu Yarışmaları.. yani seo..

sabit kuralları var. :hönk:

bir konunun neden çok kaliteli olduğu sebepleri anlatılsın merak ediyorum :D evet yarışma bittikten sonra kazananlar açıklanırken adı üstünde kaliteli diye yazılmışsa hediyeyi dağıtan kişi neden kaliteli olduğunu açıklasın. şu şu şu desin.

Düz HTML yararı budur, <br> etiketi çok önemlidir gibi.. :)))

elitwebmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cookie olsa bile, görsel doğrulama vs.. olsa bile ben onu istesem deler geçerim. her türlü hile hurdayı şu anda bu forumdaki herkesten daha iyi bildiğimin kanısındayım. Bilinçli bir şey yapmadım.

Reklam ve teşfik unsuru buradaki kullanıcılara mesaj atmadım. Bana oy verin demedim hiç bir forumdaki kullanıcıya.

ama herşeyi kenara bırakın..

Şöyle düşün. kafa 100 adamın var. her yarışmada birinci oluyorsun. diğerleri resmen hamallık yapmış olmuyor mu ? boşuna kürek çekiyorlar.

Bu sistem hiç iyi değil.

Bunun yerine birinci olacak kişilerin makale değerlerini analiz edecek bir uzman ekip oluşturulmalıdır. Bu uzman ekip konunun kalitesini yazımdaki benzersizlik oranlarıyla,görsel metaryellerle, yazım hataları ve imla kuralları gibi bütünleşik yazı özellikleri ile, konu içeriğinin alakası ve konuyu anlatılan dilin akışkanlığı gibi ön değerler analiz edilecek.

Sonra alanında uzman bilir kişi ( aman aman gerek yok bir php yazılım uzmanı gibi forumda üst düzey 2 kişi tarafından) konunun gerçekten anlatıldığı gibi lanse edilip edilmediği incelenmelidir.

Kata kulle ile yapılan oylama sistemi reklamasyonu artıtaracaktır.

Burda emek değil yemek ön plana çıkıyor.

Peki örnek sistem öner ?

Buyrun Google Arama Motoru Optimizasyonu Yarışmaları.. yani seo..

sabit kuralları var. :hönk:

bir konunun neden çok kaliteli olduğu sebepleri anlatılsın merak ediyorum :D evet yarışma bittikten sonra kazananlar açıklanırken adı üstünde kaliteli diye yazılmışsa hediyeyi dağıtan kişi neden kaliteli olduğunu açıklasın. şu şu şu desin.

Düz HTML yararı budur, <br> etiketi çok önemlidir gibi.. :)))

afedersiniz ama sanki diğer sistemlerde cookie varda bu oylamada yokmuş gibi davranmayın :) ayrıca oy verenlerden hangisi çakma ve sahte üyeler lütfen söyleyin.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
afedersiniz ama sanki diğer sistemlerde cookie varda bu oylamada yokmuş gibi davranmayın :) ayrıca oy verenlerden hangisi çakma ve sahte üyeler lütfen söyleyin.

neyse ben bu konuyu kapatayım. beni anlamıyorsunuz.. şu saatten sonra kimseye şunu veriyorum şu kadar kaliteli konu açın da diyemezler bu sistem oldukça..

çünkü iş kaliteye göre işlemiyor ki ? o zaman başlığı değiştirin kardeşim. en çok oy alan konuya diyin. neden en iyi diyorsunuz.

Değiştirin başlıkları; Kasım ayında en çok oy alan konuya şu hediye..

ama en iyi derseniz kusura bakmayın ama iyiyi belirleyici faktörleriniz nedir ?

User toplayarak mı belirleme "hadi bana oy ver , hadi bana oy ver " gibi..

Başlık değiştirilsin; En çok oy alan diye..

yoksa banane :) açan açsın.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Israr etmeyin.
Ben de sizin konunuzu beğenmiyorum,ne yapacağız ?
Simsir çok oy almış olabilir ama sizin konunuzun onun konusundan iyi olduğuna kim karar verdi ?
Kapatıyorum konuyu,anlayış sınırlarını zorluyorusunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5