İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yasal Soygun

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Webmasterların genel konularından;

Hediye kontorler

Anlamadığım nokta şu : Nasıl devlet buna izin veriyor soygunun yasalımı oluyor ?
neden bu kadar zamandır dur denilmiyor ?

bu işin sonu nereye kadar gitcek merak ediyorum ?

örnekliycek olursak: sana bir ev veriyorum gel al ama sözleşmede ben şu kadar sürede senden o evi ve içindeki eşyalarıda geri alcam demekten farkı varmı ?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Birilerinin işine fena halde yarıyorsa neden engellensinki :)
Buna kanan adamada iyi oluyor. 50-100 kontore muhtaç yaşamak nasıl birşeydir ilginç. Yemek değil, su değil elzem ihtiyaç değil.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bence;
muhtaçlıktan çok beleşcilik hediye miş duygusuyla kananlar kanıyor.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu soygun sayılmaz :)

asıl soygun bankanın hiç bir haber ve izin almadan güya hesap işletim ücreti adında kestiği paradır. Bir insan düşünün bir para koyuyor hesaba ve banka gelip onun hepsini kesiyor işletim ücreti 50 ytlmi kesmişler daha doğrusu kesebilmişler çünkü başka para yoktu olsa onuda kesecekmiş raporlardan belli bi gün 1 ytl diğer gün 49 ytl kesiyor.. hesapta bıraktık lazım olur diye yaptıklarına bakın..

baybilir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla arkadaşlar bu işler Türkiye de çok güzel uygulanıyor kimsenin sesi çıkmıyor. Belliki arkası sağlam adamlar bizim gibiler yapsa anında çökerler kafasına. Hele Kredi Kartı kullanım ücretleri 30 ytl kestiler benden iptal için bankaya baş vurdum dedikleri kelime 90 gün içinde 750 ytl lik harcama yaparsan iptal ederiz. Türkiyede bu saçmalıklar bitmezzzzzz. Ne kadar Kanun Çıkarsa çıksın hep ensesi kalın adamlara yönelik kanunlar çıkıyo nedense.

MeGaLazY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede buna bir dur denilmesi lazım sağlam reklamlar istioruz artık milleti dolandırarak milletin parasını yiyerek olmuyor. devlet te buna nasıl göz yumuyorsa cep altımı yapiyorlar ne kazançlarımı var bu işte böyle yapiyorlar. cep telefoncuyum günlük 10 kişi gelip köntörüm kendi kendiliğine bittiğini söylüyor abi abla diyom bi yere abone olmuşsunuz yok diyor çocukları olmuş habersiz .20 ytl için sabahtan akşama kadar çalışıyor . bence yazı çok yazık

kalmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense'de her kelimesini engellediğim halde hala çıkmaya devam ediyor sitemde..İnsanları yanıltıcı reklam yayınlamak istemiyorum ama google ısrarla direnmekte :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
domainleri demek istemiştir sanırım

X

Xman

Misafir
Peep güzel bir konuya değinmişsin, tamamen katılıyorum görüşlerine.

kalmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kontör reklamı veren o birkaç siteyi rekabetçi olarak gösteriyorum.. bu şekilde İstemediğim bütün reklamları engelledim. Ama bu kontörcülerden kurtulamıyorum...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
adamların elinde 1000 domain var istedikleri sitelerde reklamlarını cıkmaıdgını görünce hemen anlıyorlarki engellendiklerini diger domain dns leri degiştirip isimleri yine devam..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Şikayet ettiğiniz bu sayfada bile 5 5 5 YTL veriyoruz reklamları var :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kimse adamlara birşey diyemez, herkes bu çarka ortak oldu. Haram paralar çıkar bir gün birilerinden. Online reklamcılık penis büyütücü ile kontorcü arasına sıkışmış kalmış.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkesin şikayetçi olduğu bir durum bu. Webmaster dünyası bu ülkede artık sesini her yere duyurabilecek büyüklüğe ulaştı. Biri çıkıpta kampanya başlatsa Devletin telefonlardan görüşme harici kontur kesilmesini engellemesini sağlayan bir yasa çıkarmasını talep etse, tam seçimlere az kaldığı şu dönemde bu yasanın çıkmasına vesile olmuş olur ve bu dertten herkes kurtulur. Belli bir metin hazırlanır ve gerekli şikayet mercinin adresine mail yolu ile karşı olan vatandaşlarımızın yollaması sağlanabilir. Kampanya bannerini bir çok webmasterin sitesinde seve seve yayımlayacağına eminim.

Not: Televizyonlar desteklemiyecektir çünkü bir çok tv yarışması bu kontur olayından para kazanıyor. Yarışmalarda verilen ödül hepitopu 100 bin ytl ise katılmak için atılan mesajlardan 3 5 katını çıkarıyorlar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Her şey iyide bu kazancın gsm operatörlerine kadar uzanabilecek güçte oldugunu unutuyorsunuz. Ortadaki problem sadece reklamı yayınlayan ya da yapan firma değil. Büyük para akışı içinde dönüyor herşey. Nerdeyse tüm kanallarda aylarca dönen kontor reklamı vardı. Aylar sonunda sadece uyarı aldı. Tv için bile yasak gücü yokken nette bunun mümkün olacağını kesinlikle sanmıyorum. Ayrıca aylarca dönen bir reklamın bütçesinide düşünmek gerekiyor. Ne paralar akmıştır kimbilir.
Tek yol kullanıcının bilinçlenmesi. Leş yiyici gibi beleş kontor buldum diye tünemesin üstüne yeter. Başka bir çözüm olacağını kesinlikle inanmıyorum.

7Vur.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet haklısın ancak devlet ne yapsın gerekli belgeleri alıyor adamlar iş operatörlere düşüyor..;)

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
zaten büyük payı gsm operatörleri yiyor. o yüzden kimse sesini çıkarmıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi