Yaza Fit Girmenin Kolay Yolları

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Diyetisyen uzmanları kış ayında alınan kilolardan kurtularak yaz ayına hafif bir şekilde girmenizi sağlayacak bazı kolay yöntemleri açıkladılar. Diyetisyenler ayrıca “Soğuk havalarda iştahın açılması, evde geçen zamanın artması, uzun gecelerde can sıkıntısı ile bitmek bilmeyen atıştırmalar bahara “kilo aldım” stresi ile girmenize neden olmasın. Basit yöntemler ile iştahı dengelemek ve metabolizmayı hızlandırmak çok kolay” diye açıklamada bulundular.

Bitki Çayları Desteği

Şekersiz tüketilen bitki çaylarının iştahı azaltmada yardımcı olduğunu belirten diyetisyenler, yeşil çay ve beyaz çayın metabolizma hızlandırıcı etkisinden yararlanmak için günde 2-3 bardak kadar tüketilmesinde fayda olduğunu söyledi.

bitki1.jpg


Yatmadan 2 Saat Önce Yemek Alışkanlığından Uzak Durun

Yatmadan hemen önce atıştırmanın daha fazla yağlandırmaya ve kilo almaya yol açabileceğini uzun süredir belirten diyetisyenler “Kan şekeriniz çok yüksek olursa, uyku kalitenizde de azalma olur. Bu nedenden dolayı uykudan iki saat önce yemeyi kesinlikle bırakın” açıklamasında da bulundular.

19709.jpg


Atıştırmalardan Önce su İçin

Birçok kişinin açlık ve susuzluk karıştırdığını dile getiren diyetisyenler, “Bu nedenle de yetersiz su tüketen birçok kişi sürekli atıştırmalara yönelmekte. Canınız bir şeyler atıştırmak istiyor ise öncelikle su için ve en az 10 dakika bekleyin. Açlığınızın, ilk şiddetinde olmadığını daha da farkında olacaksınız.” Diye açıklamalarda bulundular.

9635.jpg


Baharat Tüketin

Kırmızı pul biber, karabiber, zerdeçal ve zencefil gibi birçok baharatın metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olduğunu belirten uzmanlar, tarçının kan şekerini dengeleyerek tatlı isteğini azaltma konusunda sağladığı desteğin önemini de ele aldığımız zaman sofralarda baharatlara mutlaka yer verin” diye vurguladılar.

BAHARAT_1_3.jpg


Probiyotiklerin Dost Olduğunu Unutmayın

Kabızlık sorunu olanlar yılda yaklaşık olarak 3 Kg’dan fazla almaya eğilimli olduklarını bilimsel çalışmalar ile tespit edildiğini söyleyen uzmanlar, “Probiyotiklerin düzenli tüketimi kabızlıktan korumaya yardımcı olur. Günde bir tane probiyotik yoğurt veya bir bardak kefir tüketerek metabolizmanıza yardımcı olabilirsiniz” diye açıklamada bulundular.

probiyotik-prebiyotik-yogurt-570x350.jpg


En Az 5 Saat Uyumayı Tercih Edin

Günde 5 saatten az uyuyanların, normal uyku süresini tamamlayanlara göre günde 200 kalori daha fazla almaya meyilli olduğunu belirten uzmanlar, uyku düzenine dikkat etmenin ve 5-8 saat arası uyumanın da aşırı kilo alımına karşı bir önlem olduğunu söylediler.

uyku.jpg


Tam Tahıllılar Tercihiniz Olsun

Beyaz un ve beyaz şekerin kan şekerini hızlı yükseltip düşürdüğü için de daha çabuk acıkmaya ve daha sık tatlı istenmesine neden olduğunu zaten biliyoruz. Uzmanlar ise karbonhidrat kaynağı olarak tam tahıllı ekmekleri, bulguru, tam tahıllı makarnalar gibi kaliteli karbonhidratları tercih etmenizin daha yararlı olduğunu belirterek önerilerini sonlandırdılar.

tahillar-700x464.jpg


Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst