İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yazdığım Bot Kodu Doğrumu

proofweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar İlk Defa Bot Yazmaya Kalkışıyorum Kendi Kendime Bir Bot Yazdım Bir Ders Sitesinden Bir Kaç Ders Çekmeye Kalkıştım Oldu Kodlarım aşağıdaki gibi Sizce Kodlarda Bir Mantık veya yazım hatası kodlama stili gibi bir sorunum var mı? prof bir şekilde bot nasıl kodlanır? aşağıdaki sistemin çok çok amatörce oldugunun farkındayım youtube sitesindende bot çekmek için aynı mantıgımı uygulamalıyım
PHP:
<?php
# Veriyi Çekeceğimiz Site URL
$site=file_get_contents("http://www.sanalkurs.net/coklu-dil-sistemi-3940.html");

# Veriyi Çekeceğimiz Sitenin Title URL 
$title=explode("<title>",$site);
$title=explode("</title>",$title[1]);

# Dersleri Çekeceğimiz Derslerin adi
$dersbaslik=explode('<div class="dersbaslik">',$site);
$dersadi=explode("</div>",$dersbaslik[1]);

#Ders İçerikleri
$dersicerik=explode('<div align="justify" class="ders_ic">',$site);
$dersyaz=explode('</div>',$dersicerik[1]);

# Ders Yazarlarını Çekiyoruz
$yazar=explode('</strong>',$site);
$yazan=explode(' ',$yazar[1]);
echo "<div align='center'>";
echo "<table border='1' width='800' cellspacing='2' cellpadding='2' bordercolor='#f0f0f0' bordercolordark='#000000'>";
echo "<tr><td bgcolor='#cc0033'><font color='white' face='Arial Narrow'><center>$dersadi[0]</center></font></td></tr>";
echo "<tr><td><center><font size='3pt'>$dersyaz[0]</font></center></td></tr>";
echo "<tr><td bgcolor='#cc0033'><font color='white' face='Arial Narrow'>Yazar : $yazan[0]</font></td></tr>";
echo "</table>";
echo "</div>";
?>
<?php
echo '<title>'.$title[0].'</title>';
?>

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşım madem yeni öğreniyorsun, bu tür işlemler için preg_match gibi regular expression fonksiyonları kullanmalısın, bunun için de haliyle düzenli ifadeler hakkında bilgi sahibi olmalısın. Yoksa her sayfadan explode ile veri çekebilmen çok zor.

proofweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim arkadaşım o konuya daha gelmedim
peki php yazım şeklim kurallara uyuyor mu?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5