İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yazılarda alıntı eklentisi

Edo44

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bazen yazılarda konunun o bölümüne ilgi çekilmesi amaçlı yazılarda alıntı kullanarak baskıyı arttırmaya çalışıyorum. Velhasıl kelâm benim temamda quote(alıntı) bu şekilde gösteriyor.

65219470.gif

benim amacım iste aşağıdaki şekilde daha belirgin ve güzel duracak bir şekil vermek. arka plan grimsi oalcak biraz, maksat yazı ön plana çıksın. bir yuvarlak tablo içerisine alayım diyorum bide. bunun için editleme mi gerekecek yoksa eklenti ile bu düşüncemi gerçekleştirebilir miyim duayenler?

20445894.gif

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
xxx

Temana göre düzenleme yapmalısın yani;
style.css dosyası içerisine bir blockquote değeri ata aşağıdakileri kopyala

Kod:
blockquote {font: 1.2em/1.6em Georgia, "Times New Roman", Times, serif; width: 400px;background-color: #EAEAEA;background: url(images/quote1.gif) no-repeat right bottom;padding-left: 18px;text-indent: -18px;}
blockquote:first-letter {background: url(images/quote2.gif) no-repeat left top;padding-left: 18px;font: italic 1.4em Georgia, "Times New Roman", Times, serif;}

temanın içerisindeki images klasörünün içine aşağıdaki resim dosyalarını at...

Edo44

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben buldum, pınar süt :D

istediğim tam olarak buydu ve yazdığım css kodları ile farklı bir tat yarattım ;)

resim_824281864.gif

style.css dosyasında blockquote css'i varsa değiştirin yoksa en alta bırakın.

blockquote, pre {
background:#F4F5F7 url(images/blockquote.gif) no-repeat;
border:1px dashed #CCC;
padding:10px 15px 0px 15px;
margin:5px 0;
}

gif dosyasını images klasörüne atmayı unutmayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5