İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yazılarınızı Seslendirin

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Öncelikle bu eklenti için Ergüner'e çok teşekkür ediyorum.

WP-Oku Nedir ? : WP-Oku, wordpress sitelerde girilen yazıların google translate’in okuma özelliği kullanılarak okutulmasını sağlayan eklentidir.

WP-Oku Nasl Çalışır? : WP-Oku, sitenize eklediğiniz yazıları html ve diğer taglardan arındırarak tamamen text haline getirir ve Google’ın translate için kullandığı okuma olayına post eder. Post sonucunda bir player yardımıyla alınan verinin çalınmasını sağlar.

WP-Oku Ücretsiz mi? : EVET!, WP-Oku tamamen ücretsiz çalışan bir sistemdir. WP-Oku eklentisini kurduğunuz da, “display: none” yöntemi ile görünmez bir link eklenir.

Eklentinin ilk hali olan V-0.1 Versiyonunu test etmek için Buraya Tıklayın
Eklentinin ilk hali olan V-0.1 Versiyonunu indirmek için Buraya Tıklayın

Eklentinin Kurulumu :

Öncelikle indirdiğiniz dosyanın içindeki oku-conf.php dosyasını açıp, gerektiği gibi düzenleyelim.
Daha sonra wp-oku klasörünü /wp-content/plugins/ dizinine gönderin.
Daha sonra yönetici panelinize girerek, Wp-Oku eklentisini aktif edin…
Hepsi bu kadar!

Eklenti Mozilla'da aktiftir.
kaynak: Erguner.Net

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Farklı hos bi sistem farklı amaclar icin kullanıla bilinir.. mozillada calismasi kötüymüs ben direk choremeden girdim diyorum neden calısmıyor.. kısım kısım okuyor ama ellerinize saglık bence güzel bi eklenti..

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Gayet güzel düşünülen bir eklenti. Google translate'nin uzun cümleleri seslendirmemesi cümlelerin doğru okunmamasına yol açıyor. Bu nedenle şimdilik bu eklentinin kullanırlığını zorlaştırıyor. Ama sizin bu sorunu çözeceğinize inanıyorum. Sabah gazetesinin sitesindeki yazı okuma kusursuz değil ama noktalama işaretlerini tanıdığından anlaşılırlığını arttırıyor.
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/03/24/basbakan_erdogandan_ortadogu_diplomasisi

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
100 karaktere kadar problem yok, aradaki kesilmeler de karakter sınırı yüzünden. Alternatif bir araç bulunabilirse çok daha iyisi yapılabilir. Şu hali ile kısa sloganlarda, listelenmiş yazılarda kullanılabilir.

kalenderm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
güzel eklenti google transplate ses kısmını biraz daha geliştirirse bir cok sitede görmeye başlarız sanırım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5