İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yazılımcılara İnternet Üzerinden KrediKartı iLe Satış Olanağı

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kıyamet kopar ve cennet cehennem başlar.Cehennemlikleri milletlerine göre ayırıp çukurlara atarlar .Amerikalılar bi yerde ingilizler bi yerde türkler bi yerde v.s. .Çukurların başınada zebanileri dikerlerki millet kaçmasın diye.Baş zebani cehennemi denetlemeye gelir bakar amerikalıların çukurunda bi çatışma bi heyecan amerikalılar çıkmak istiyor çıkmak isteyene biri omuz atıyor öbürü el atıyor hep beraber çıkarmak istiyorlar.Çukurun başındaki zebaniler büyük efor sarfediyor.ingilizlere gidiyor durum aynı almanlara gidiyor durum aynı bütün zebaniler kan ter içinde çıkmak isteyenlerin kafaya vuruyolar odunu.Bizim çukura geliyor.Görevli zebaniler yayılmış kimisi uyuyo kimisi forumda takılıyo :) bi şiddet le kalksanıza lan diyo kaçacak bak adamlar çukurdan diyor baş zebani.Zebanilerden biri efendim bunlar türk diyor bizim burda olmamıza bile gerek yok diyo nasıl olm kaçmıyomu bunlar diye soruyor baş zebani yok efendim diyor biri tam çıkıcak öbürüde bende çıkıcam yok biz burdayız sen niye çıkıyon birbirlerini aşağıya çekiyolar diyo.Sonuçta kimse çıkmıyor diyor.

özetle bırakın girişimci bişiler yapıyor başarılı veya başarısız.Destek olmak lazım eşe dosta bedava verdiğiniz programları verin en azından yayınlasın ürün prtföyü artsın bakarsın büyür güçlenir.Belki aranızdan bazılarınıda alır yanına .Omuz verin

Görüşleriniz için teşekkür ederim.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Görüşlerimi acıklayayım bende :)

1. Crackli ve Lisans istemeyen yazılımlar listelenmeyecektir. (Bu normal )
2. Yazılım CD halinde alıcıya ulaştırılacaktır. (download linki kabul edilmez) ( Bu Olmaz)
3. Yazılımın bir kopyası tarafımıza gönderilecek ve muhafaza edilecektir. ( Bu Hiç Olmaz)

Şimdi oyle bir durumdayız ki gitti gidiyor bile satılan malları istemiyor :)

diyecegim sudur ki hosting cilerle bir görüşün posu olmayanların satıslarını sizin üzerinizden yapsınlar ve sisitemi boyle kurun derim ben cd gonderme yazılım gonderme işi sakat :)

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum. siz o kadar çok şey istiyorsunuz ki sizin üzerinizden satış yapmamız imkansız. diyelim site sattım paypal yerine sizi kullandım, nasıl olacak bu iş.
Siz planladığınız iş ile paypal ı bir kere ayırın; paypal bir ödeme sistemidir. Siz listeleme yapıp komisyon almak istiyorsunuz.
Ama ödeme sistemi olacaz derseniz bu konuda bir bankayla düşük komisyonla anlaşıp pos şeklinde milletin ödemelerini alabilirsiniz! Yoksa paypal la karşılaştırmanın bir mantığı yok. Paypalın benim sattıım siteden bile haberi yok değil CD göndermek.
Eleştirilerimi yapıcı olarak algılarsanız sevinirim. Acı söyleyebilirler ama aynı zamanda yapıcı da olabilir bu!!!

Görüşlerimi acıklayayım bende :)

1. Crackli ve Lisans istemeyen yazılımlar listelenmeyecektir. (Bu normal )
2. Yazılım CD halinde alıcıya ulaştırılacaktır. (download linki kabul edilmez) ( Bu Olmaz)
3. Yazılımın bir kopyası tarafımıza gönderilecek ve muhafaza edilecektir. ( Bu Hiç Olmaz)

Şimdi oyle bir durumdayız ki gitti gidiyor bile satılan malları istemiyor :)

diyecegim sudur ki hosting cilerle bir görüşün posu olmayanların satıslarını sizin üzerinizden yapsınlar ve sisitemi boyle kurun derim ben cd gonderme yazılım gonderme işi sakat :)

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum. siz o kadar çok şey istiyorsunuz ki sizin üzerinizden satış yapmamız imkansız. diyelim site sattım paypal yerine sizi kullandım, nasıl olacak bu iş.
Siz planladığınız iş ile paypal ı bir kere ayırın; paypal bir ödeme sistemidir. Siz listeleme yapıp komisyon almak istiyorsunuz.
Ama ödeme sistemi olacaz derseniz bu konuda bir bankayla düşük komisyonla anlaşıp pos şeklinde milletin ödemelerini alabilirsiniz! Yoksa paypal la karşılaştırmanın bir mantığı yok. Paypalın benim sattıım siteden bile haberi yok değil CD göndermek.
Eleştirilerimi yapıcı olarak algılarsanız sevinirim. Acı söyleyebilirler ama aynı zamanda yapıcı da olabilir bu!!!

Çok teşekkür ederim görüşleriniz için.

CD istememizin temel mantığı şudur; Biliyorsunuz gittigidiyor gibi sitelerde alıcı ile satıcı arasında özellikle yazılımsal boyutta bir problem çıktığında satıcı parasını alamıyor.

Örneğin ben sizden bir script alıyorum siz gönderiyorsunuz ve göndermedi diyorum.. Veya CD şeklinde bana ulaşırsa bunu kopyalayıp iade ediyorum.

GG'de satıcı şartsız-koşulsuz iade ürün kabul etmek zorunda !

Bizim amacımız satıcıyı korumak. Tabi bazı satıcılar da kötü niyetli olabilir. O yüzde alıcılarımız da zarar görsün istemiyoruz. Bu nedenle bir kopya istiyoruz. Olası bir problem yaşanması halinde bu kopya delil teşkil edecek ve değerleme bunun üzerinden yapılacak.

Tekrar Teşekkür ederim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
kusura bakma hepsini okuyamadım yazılanların ancak bende bişi sormak istiyorum :)

yazılımcı kendi sunucusunda çalışır haldeki demo linkini verse (ancak bununda bir şekilde gizli olması gerek aksi halde uyanık tüketici gider direk yazılımcıdan alabilir) bunu kntol eden eden alıcıda ödemeyi size yaptıktan sonra mail ile yazılımcı uyarılsa ve şu kadar gün içinde cd yi gönderin dense daha güvenilir bir tutum olmazmı ?

Kaldı ki görsel alışverişindede aynı durum vardır ortada. İnsanları sitelere resimlerini yollar ve o site aracılığı ile satarlar. Yani bir yerde güven duymakta zorunluluk gibi :) Aksi halde forumlarda tırmalamak gerek sanırım ??

Bende satış odaklı bişiler düşünüyorumda burda mantık arıyorum şimdi ;)

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kusura bakma hepsini okuyamadım yazılanların ancak bende bişi sormak istiyorum :)

yazılımcı kendi sunucusunda çalışır haldeki demo linkini verse (ancak bununda bir şekilde gizli olması gerek aksi halde uyanık tüketici gider direk yazılımcıdan alabilir) bunu kntol eden eden alıcıda ödemeyi size yaptıktan sonra mail ile yazılımcı uyarılsa ve şu kadar gün içinde cd yi gönderin dense daha güvenilir bir tutum olmazmı ?

Kaldı ki görsel alışverişindede aynı durum vardır ortada. İnsanları sitelere resimlerini yollar ve o site aracılığı ile satarlar. Yani bir yerde güven duymakta zorunluluk gibi :) Aksi halde forumlarda tırmalamak gerek sanırım ??

Bende satış odaklı bişiler düşünüyorumda burda mantık arıyorum şimdi ;)

Her insan yazdığı programa demo hazırlamıyor ki?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
o zaman hazırlayacaklar :)
demosu olmayan programı millet ne yapsın...demo yapmayı bilmeyen adamın scripitini hele kim ne yapsın :D

Dostsever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben olaya değişik bir boyut getirmek istiyorum.Bu sistemi yani sanal pos uygulamalarını, lisanslı script,yazılım vs için değilde,kişilerin kendi aralarında yapacağı alışverişler için uygulasanız,daha çok talep olacaktır eminim.
Örneğin ben bilgisayar satıcısıyım.Bir müşteri bende ürün talep ediyor.Ama farklı şehirlerde olduğumuz için birbirimize güvenemiyoruz.Üstelik alıcı da nakit ödeme yapma yerine,kredi kartıyla,taksitli ödeme yapmayı tercih ediyor.Böyle durumlar için,sırf sanal pos cihazı kullanabileceğim,güvenliği tam sağlanmış bir site olmasını ben isterim.
Tabi işleyiş şekli,prosedür,kural vs neyse sağlam bir şekilde konulmalı.Satıcı ve alıcı,sadece küçük bir pos kesintisi ile alış verişini güvenle yapmalı.

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben olaya değişik bir boyut getirmek istiyorum.Bu sistemi yani sanal pos uygulamalarını, lisanslı script,yazılım vs için değilde,kişilerin kendi aralarında yapacağı alışverişler için uygulasanız,daha çok talep olacaktır eminim.
Örneğin ben bilgisayar satıcısıyım.Bir müşteri bende ürün talep ediyor.Ama farklı şehirlerde olduğumuz için birbirimize güvenemiyoruz.Üstelik alıcı da nakit ödeme yapma yerine,kredi kartıyla,taksitli ödeme yapmayı tercih ediyor.Böyle durumlar için,sırf sanal pos cihazı kullanabileceğim,güvenliği tam sağlanmış bir site olmasını ben isterim.
Tabi işleyiş şekli,prosedür,kural vs neyse sağlam bir şekilde konulmalı.Satıcı ve alıcı,sadece küçük bir pos kesintisi ile alış verişini güvenle yapmalı.

doğru diyosunda banka 12 ay taksite %15 alıyor (garanti oranları) %5 de ben koysam olucak % 20 sen %25 kar marjı ile satsan (ki bilgisayar piyasasında iyi bir rakam) % 5 seni kurtarmayacaktır diye tahmin ediyorum.

Dostsever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen yüzde 5 koymayacaksın işte.Yüzde 2 yeter sana,ayrıca genellikle taksitten ziyade,tek çekim daha çok rağbet görür.Vade farkı olmaz en azından.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen yüzde 5 koymayacaksın işte.Yüzde 2 yeter sana,ayrıca genellikle taksitten ziyade,tek çekim daha çok rağbet görür.Vade farkı olmaz en azından.

Öncelikle görüşün için çok teşekkür ederim. Bu tür bir uygulama için çeşitli yasal düzenlemeler gerekiyor. Gerekli işlemler için başvurumuz yapıldı fakat farklı bir platform üzerinden olacak.

Ayrıca Kredi-Kartı ödeme sistemini üyelerimizin sitesine de entegre edeceğiz kısa zamanda. Sonumuzun bazı firmalar gibi olmasını istemediğimiz için yasal prosüdürlerin tamamen bitmesini bekliyoruz ve acele etmiyoruz.

Sonuçta ne üyelerimiz nede biz zarar görmek istemeyiz.

Tekrar Teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi