İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yazıyı bilgisayara aktarma ( acil )

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Arkadaşlar elimde 3 adet dosya var ve bu dosyaların içerisinde 2-3 sayfalık kağıtlar var. Burda yazan yazıları bilgisayara aktarmam lazım. Ama şöylede bi durum var bilgisayara aktardığım yazıların üzerinde değişiklikte yapmam lazım. Tarayıcım felan yok internet cafe'ye götürmeyi düşünüyorum. O adam taratıp verir heralde bana ama ben bunun uzerınde nasıl değişiklikler yapabilirim ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Fine Reader programıyla.

Eğer sayfalar kaliteli ile kırışık, kirli ve yazılar çok ufak değilse aldığınız görüntüyü arkadaşın dediği program ile text olarak en az sorunlu bir şekilde almanız mümkün. Ayrıca türkçe karakterlerde problem çıkmaması için dil paketleri gibi eklentileri vardı. Onları da indirmeniz gerekebilir.

Ben böyle çok sayfa aktarımı yaptım burada dikkat etmeniz gereken çevirdi diye yazıyı kontrol etmeden kullanmayın.

Eğer kontrol etmezseniz başınıza gelebilme ihtimaline dair bir örnek:
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=14650561&yazarid=249

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Örnek güzelmiş @yagmayok :D Peki arkadaşlar ben şimdi kafeye gitsem bana adam jpg formatında cd'ye aktarıp vericek ( sorduğum nokta bu pdf olarak verebiliyorlarmı ? ) . Bu ismini verdiğiniz program jpg to text mi yapıyor pdf to text mi ?

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
abby finereader ile istediğin formata çevirebilirsin, çok kolay bir işlem ama taranan kağıtlardaki yazının yapısı çeviri kalitesini etkiler.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Eğer sayfalar kaliteli ile kırışık, kirli ve yazılar çok ufak değilse aldığınız görüntüyü arkadaşın dediği program ile text olarak en az sorunlu bir şekilde almanız mümkün. Ayrıca türkçe karakterlerde problem çıkmaması için dil paketleri gibi eklentileri vardı. Onları da indirmeniz gerekebilir.

Ben böyle çok sayfa aktarımı yaptım burada dikkat etmeniz gereken çevirdi diye yazıyı kontrol etmeden kullanmayın.

örnek şahane.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Teşekkürler bilgi için arkadaşlar. Herkeze benden çay ( rep ) :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Örnek güzelmiş @yagmayok :D Peki arkadaşlar ben şimdi kafeye gitsem bana adam jpg formatında cd'ye aktarıp vericek ( sorduğum nokta bu pdf olarak verebiliyorlarmı ? ) . Bu ismini verdiğiniz program jpg to text mi yapıyor pdf to text mi ?

Arkadaş soruna kısmen cevap vermiş.
Ayrıca program yanlış hatırlamıyorsam pdf'den de çeviriyordu

Örnek gerçekten de şahanedir. Okur okumaz Yazara mesaj gönderdim, nasıl olduğuna dair bilgisi var mı diye ? Tabi kendi tezimide gönderdim bu çeviri programı ile çevirmişlerdir diye. O da zaten büyük ihtimalle öyle olduğunu söyledi.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
abby finereader çok başarılı profosyonel bir programdır, şahsen ben daha iyisini görmedim. pdf'den jpeg,excel,word,powerpoint gibi formatlara veya taradığınız grafik,resim formatlarından excel, word dökümanlarına dönüştürme yapabilirsiniz.

tabiki dönüştürülen ham dökümanın kontrol edilmesi ve zaman zaman küçük düzenlemeler yapılması gerekebilir.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
abby finereader çok başarılı profosyonel bir programdır, şahsen ben daha iyisini görmedim. pdf'den jpeg,excel,word,powerpoint gibi formatlara veya taradığınız grafik,resim formatlarından excel, word dökümanlarına dönüştürme yapabilirsiniz.

tabiki dönüştürülen ham dökümanın kontrol edilmesi ve zaman zaman küçük düzenlemeler yapılması gerekebilir.

bazen o kadar da iyimser davrandırmıyor program. Örneğin yağmayokun verdiği örnek :)

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Baya bi sorun çıkarttı program. Baştan yazsam belkide bu kadar uğraşmazım :) Ama sonunda bitti.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
sürümlerine göre farklılık olabilir, 8 ve üstü sürümleri oldukça başarılıdır, bunun dışında söylediğim gibi taranacak belgenin ve belgedeki yazı biçimi kaliteside önemli. silik, eğik yazılar, tablolar, resimler olan dökümanlarda hata ister istemez çıkar.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36

örnek güzeldi:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5