İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yazmak ve Tekrar Etmek

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
En büyük güç aslında yazmaktadır. Zihninize yazdığınız belki silinebilir, izi kaybolabilir. Ama kağıda yazdığınız kalıcıdır.

Bir defa yazmak on defa okumaktan daha etkileyicidir. İsteklerinizi bir kağıda yazın ama yazdığınızı da tekrar edin..

Tekrar edildikçe, o isteğinizle beyninizde inanılmaz bağlantılar oluşturursunuz..

Yazıya döktüğünüz dileğinizi günde iki defa okuyun. Telkinleriniz bu dileğinizi güçlendirecektir.

Salgılanan hormonlarınız ve beyninizde oluşan yeni nörolojik ağlar sayesinde karşı konulmaz bir arzu üreteceksiniz onu gerçekleştirmeye yönelik...

Sayaş'tan

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Quantum felsefesine yakın bir yaklaşım, isteklerini yaz, ertesi gün oku, sonraki gün tekrar yaz ve oku...

Aslında bana sorarsan yaz, olmadı mı? bir kez daha yaz ve çabala... O da mı olmadı?

: Apocalyptica ft. Adam Gontier - I Don't Care dinle.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Kişiden kişiye değişebileceğine inanıyorum, fakat genelde tabiki yazma eylemi sonucu bilginin unutulma süresi uzatılabilir.

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslında bana sorarsan yaz, olmadı mı? bir kez daha yaz ve çabala... O da mı olmadı?

: Apocalyptica ft. Adam Gontier - I Don't Care dinle.

Burası Türkiye, kaç kişi anlayacak peki o şarkıda neler söylendiğini.?
Yabacı müziğe karşı değilim, İngilizcem çok çok iyi olduğu için pek çok şarkıcıyı dinlerim (Metal Müzik Hariç), ama o şarkıyı dinleyip te sözlerini kavrayabilecek pek fazla kişi bulamazsınız :)

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
iyi o zaman Orhan Gencebay'dan Batsın Bu Dünyayı'da dinleyebilirsiniz :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Anlamayan copy paste yapar Google'da Türkçe si çıkıyor zaten. :p

Tarihi dizilerden öğrenen bir topluluk olarak onu da yapmayı başarırız herhalde.

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şarkıyı dinlemek ile sözlerini Google'de bulmak aynı şey mi sizce.?

Örnek olarak Orhan Gencebay batsın bu dünyayı dinleyin demişsiniz. Şarkıyı dinlemek ve ya şiir olarak okumak aynı hazzı verir mi acaba.? Mesela Yaşar'dan Sessiz Gemi'yi dinlemek ile, Yahya Kemal Beyatlı'nın şiir kitabından Sessiz Gemi'yi okumak aynı duyguyu hissettir mi insana.? Dikkat edin, dalga geçmeye çalışırken dalgaya kapılmayın :)

Önemli olan şarkı söylenirken sözleri anlayabilmektir, yoksa Google'de şarkı sözü bulmak zaten 10 yaşında çocukların da yaptığı bir şey :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ben Antalya'dayım ve burada bütün erkekler Rusça şarkı dinliyorlar. Buna ne diyorsunuz?

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Antalya'da ki erkeklerin Rus kızlarına olan meraklarından olmasın sakın :) Rus kızlarını tavlamak için Rusça bilmek lazım tabi ki :) Biz de burada İngiliz Turistlere laf anlatabilmek için İngilizcemizi geliştirdik :) İstanbul'da Rusça bilmek sadece Laleli'de işe yarar, Antalya'da Rusçayı öğrenmek gelen Turist'leri bunaltmak için işe yarar :)

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Hocam ordaki i dont care bir espiri idi. Siz konunun asıl meselesini unutup ufacık noktayı buldunuz. Yani şimdi size şurdan en kral müzisyenden 4 mısra yazsam ne değişecekti? Hiç birşey :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bizim ülkemizde o özgürlüğü görebiliyor ki dinliyor ne mutlu onlara daha ne olsun .

(Ben özgürlük açısından baktım.)

Bu da bir bakış açısıdır.

Sonuçta kim nasıl mutlu oluyorsa bırakalım öyle kalsın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5