İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yedek alıyorum yükledikten sonraki trce dil sorunu..

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
datalife scriptinin ingilizceye dönmüş versiyonunu kullanıyorum gerçi hala bazı yerleri rusca.ben elimden geldiğince heryerini türkçeleştirdim bir arkadaşımla.geçen gün deneme yapmak için databaseyi yedekledim ve deneme bölümünde bir test yaptım hiç hoşuma gitmeyen birşey karşıma çıktı..

www.indirdown.com ana site şu an düzgün yedek alıp denemeye atıyorum

www.indirdown.com/deneme tr ce karekterler olduğu gibi bozuluyor bütün mesajlar konular vs vs..

admin panelden İSO 9 zaten şu an başka türlü olunca gene tr harfler çıkmıyor.

bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşımız varmı ? aslında bu tr ce sorundan daha çok rusca karekterler çıkıyor gibi :S yardım eden herkese teşekkürler..

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki kafama takılan soru şu aynı server sitenin orjinalinde hata yok bunda neden oluyor mysql vs hepsi aynı :(

ayrıca ssh yetkisi yok sadece scriptin panelinden yedek alıyorum yada backupdan alabilirim başka şansım yok :S

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
peki phpmyadmin ile yedek alma şansın varmı? eğer varsa phpmyadmin'den yedek alıp, bu yedeği yine phpmyadmin'den karakter seti belirterek yükle.. scriptlerin yedek alma fonksiyonları hiç tavsiye edilmiyor, eksik yada yanlış yedek alabiliyorlar.. aslında bu olay phpmyadmin içinde geçerli ama şuanki durumunu kesin öğrenmek için gereken tek yol gibi gözüküyor.

aynı serverdaki çalışan diğer siten sorunsuz ancak bu olay genelde yedeği yükledikten sonra meydana gelebiliyor kimi serverlarda, tamamen ayarlarla ilgili bir mesele, karakter seti belirterek yükleyip denersen sonuca göre bir çözüm yolu üretebiliriz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi