İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yendex sitemap isleme neden bu kadar uzun suruyor?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yandex'e eklenen sitemapler ne kadar surede isleniyor deneyimi olan arkadas paylasabilir mi? Bu sure Google WMT uzerinde birkac dakika iken ben 3 gundur sitemapleri hala "isleniyor" durumunda goruyorum. Yandex Webmaster'i ilk kez kullaniyorum ve Google'a rakip olmaya calisan bir arama motorunda bu sekilde bir deneyim beni gercekten sasirtti.

Ya da genel olarak Yandex Webmasters'i kullanip verim alan arkadas var mi?

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Ben kullanıyorum da şu ana kadar bana yansıması sadece = siteniz görüntülenemiyo-heh siteniz şimdi görüntüleniyo kısmı. araçları işe yarar gözüküyor ama google bi çok ihtiyacı karşılıyor şimdilik.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bakıp dönüyorum

@
baktım ve cevaplıyorum
Cevap: Yandex'in keyfine kalmış
13 şubat 2013te sitemap gönderdiğim - OK
18 ocak 2013te sitemap gönderdiğim - işleniyor

Bekir

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yandexte sanırım sitemap index işine eleman bakıyor :)) bot olsa bu kadar uzun sürmez : P

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Yandex, Google gibi çalışmıyor bu konuda. Google ne var, ne yok önce ben bir alayım, sonra içinden temizlerim mantığı ile gidiyor. Yani algoritmasına bırakıyor işi. Yandex ilk index'lemeden sonra dizine eklemeden bu filtreleme işlemini yapıyor ve sadece kaliteli olan içerikleri dizinine ekliyor. Bu nedenle Yandex'in index'i diğer arama motorlarından daha azdır ama daha kaliteli sonuçlar verebilir. Herkesin kafasında Google'un sonuçları referans niteliği taşığından dolayı Google 1. sıraya A, 2. sıraya B koymuşsa, her yerde bu şekilde çıkması gerektiğini düşünüp diğer arama motorlarınıda bu şekilde değerlendiriyoruz maalesef.

Yüksek index gönderen siteler için ara bir insan kontrolü konusunda haklı olabilirsiniz :)

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yandex'ten cevap geldi, sorunu giderdik seklinde. Yavas da olsa sayfalar indekslerinde gorunmeye basladi. Ama gercekten cok yavas.

Gunluk crawl sayilarini karsilastirmak gerekirse kabaca;
* Google 130bin sayfa
* Bing 20bin sayfa
* Yandex 100 sayfa

Yandex'in altyapiya yatirim yapmasi lazim. Bu sekilde indekslerini ne kadar guncel tutabilir supheliyim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5