İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yeni açılan bir sitenin ilerleyişi nasıl olmalıdır?

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar, yeni bir site açtık diyelim. bu siteden göze batmadan ilerlemesi nasıl olmalıdır.. backlink açısından bir anda yüklenilmemesi gerekiyor. peki ama günde kaç tane backlink çalışması yapmak gerekir ? bunun net bir açıklaması olamaz belki ama tecrübeli olanlar vardır elbet !!

google caffein diyor ki, sosyal ağlar önemli.. peki 48 saatlik bir sitedeki yazıları, yazılar farklı olmak koşulu ile farklı sosyal ağlarda paylaşmamın bir sakıncası olabilir mi? sonuçta algoritma sosyal ağları dikkate alacağını söylemiş.

sitemap, wm tools gibi şeyler zaten farz olmuş durumda, sadece sosyal ağlar ve backlink kafamı kurcalıyor..

mantık, google' ın gözüne batmak ama çomak sokmamak ;)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
biyerde okumuştum google caffein sosyal medyayı kullanan siteler kazanacak diyordu, ama yine aynı caffein sosyal ağlardan faydalanan sitelerin spam olarak görüleceğinide yazıyordu, google burda da ikileme düşmüş, bence twitter ve facebooktan başka biyerde yayınlama, imleme stelerini bırak, mesela digg.com da linkini yayınladın diyelim, bu linkine veya yazına yorum gelmeyecektir, ama twitter ve facebook bu konuda etkili, bi konu paylaşırsın, önemli ve güncel bi bilgi olur içinde, anında xxxxx kişi bunu beğendi der, sadece beğenmekle de kalmaz, beğendiği bilgiyi kendi profilinde de yayınlar, o ondan alır, ondan birisi daha alır, bu esnada sitene ziyareti çoktan çekmişsindir, Farklı bi backlink çalışması ise ideo backlink, bir diğeride google ın sevdiği en iyi subdomain şeklindeki blogları açıp kendine backlink alabilirsin, ingilizce ve türkçe olarak tanıtım yazını ekleyebilirsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5