İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni açtığınız siteye fazla link vermeyin

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçtiğimiz hafta açtığım bir siteye PR si yüksek birkaç websitemden link verdim. Ama bir hafta geçti, herhangi bir hareket yok. Eskiden bir PR siteden link verirdim yeni açtığım siteye ve 3 gün içinde google da yer alırdı.

Aslında bu konuyu açmayacaktım, taki bu konuda bir yazı okuyuncaya kadar. Şimdilik bir teori ancak yeni sitemin o kadar linke rağmen googleda çıkmaması üzerine ben ciddiye aldım şahsen. Siteyi google da çabuk indexlettireyim derken sanırım banlanmasına neden oldum.

Okuduğum yazıda özetle şu anlatılıyor : Yeni açtığınız sitelere birden fazla siteden link vermeyin, google yeni açılan bir siteye kısa sürede bu kadar link verilmesinin mümkün olamayacağını düşünerek hile sayıyor ve banlıyor!!

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Abi valla ben yeni aldıgım domainlere 1 veya 2 siteden Link veriyorum. 2 Gun icinde google'de yer alıyor. Ancak söyle bir olay var. Eğer senin bahsettigin domain daha onceden alındı ve kaydı düstüde sen aldıysan bu olabilir. Yani daha önceden banlanmıstır. Benimde öyle domainim var bir kac tane. Ne yaptıysam index'lemedi. Bot gelmesine geliyor ama geldigi gibi gidiyor.

O

optimizer

Misafir
Eger siteler ayni hosttaysa zaten unutun. Sansiniz cok yüksek degil. Cünkü google sitelerin ip lerine bakar

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Böyle birşeyin olacağını sanmıyorum.Ben hep yapıyorum.aynı anda 10 tane sitemden link pompalıyorum.3 gün sonra ilk sayfada çıkıyor.Ama şu var.Son zamanlarda insanlar aşırı miktarda ugraşmaya başladı googleda.
Yeni bir önlem olabilir.
Kaynak varsa yazıyı incelemek istiyorum

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
optimizer' Alıntı:
Eger siteler ayni hosttaysa zaten unutun. Sansiniz cok yüksek degil. Cünkü google sitelerin ip lerine bakar
30 Tane sitemi tarattım o sekilde. Ama işin acıkcası 4 gündür 6 domaini tarattıramadım :D

O

optimizer

Misafir
Biz bu algoritmalari cözmeye calisirken google ve diger arama motorlari bizim buldugumuz aciklari kapatmak icin algoritmalarini degistirmiyor olamaz herhalde.
Bir arama motoru olarak hizmet vermis olsaydim ziyaretcime en iyi en dogru adresi vermem gerekirdi. Bu nedenle beni kandirmaya calisanlari elemem veya baska yöntemler bulmak zorunda olurdum.
Bu mantikla hareket ederseniz söyledigim mantikli oldugunu anlarsiniz.
Bir reseller alip 10 tane domain koyup birbirine linklemek cok zor olmasa gerek. En üstte cikmak icin yakinda daha cok savasacagiz. belki de isin büyük kismi off page olacak, yani sayfa üzerinde yapilan otpimizasyon degil de sayfaya gelen linkler ve onlarin kaliteleri bizim PR imizi belirleyecek

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki benim sitem Google'dan atıldı ve ayni resellerde bulunan bir site google dan 1000 e yakın hit aliyor Eğer IP' ban atmis olsaydı.. ki atmamis gorunuyor onada hit yollamaz..

Ayrıca benim baska bir sitem daha var google'da yer aliyor fakat günde 20 25 hit anca alamiyor oysaki site iceriğine bakılırsa cok düşük bir hit. daha once atılan sitem bu Hosttaydi.. Ondan kaynaklanan bir sey olabilirmi eğer olabilirse bunların dısındaki bir sitede o hostta ve 1000 e yakın hit aliyor..

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ArkadaSYeri' Alıntı:
Peki benim sitem Google'dan atıldı ve ayni resellerde bulunan bir site google dan 1000 e yakın hit aliyor Eğer IP' ban atmis olsaydı.. ki atmamis gorunuyor onada hit yollamaz..

Ayrıca benim baska bir sitem daha var google'da yer aliyor fakat günde 20 25 hit anca alamiyor oysaki site iceriğine bakılırsa cok düşük bir hit. daha once atılan sitem bu Hosttaydi.. Ondan kaynaklanan bir sey olabilirmi eğer olabilirse bunların dısındaki bir sitede o hostta ve 1000 e yakın hit aliyor..
1000'e Yakın degil. Butun siteleri toplarsak 50 Tane sanırım 2000 + Hit alıyorlar :D
Ayrıca Sitelerin birinin Nsleri degistirip Tasıdım diğer Hosta. BakaLım Simdi ne Olacak.
Google sen benimle bas edemezsin koçum :D Seve Seve İndexliceksin o domainleri :D

O

optimizer

Misafir
ben ip ye ban atiyor demedim ki, PR, backlink ve indekslenmesi konusunda her zaman ise yaramayabilir ayni ipye ait siteler arasinda link vermek

ArkadaSYeri' Alıntı:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5