İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni aldığım bilgisayar domaini

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Arkadaşlar geçen gün aldığım

bolu.bilg.isa.yar(.)com domaini için yorumlarınızı alabilir miyim?

Domain 2008 kayıtlıdır.

Aradaki noktaları görmeyin:)

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
boluda oturuyor ve bilgisayar işi yapıyorsan çok iyi, boluda oturmuyor ama başka bir şehirde bolu bilgisayar olarak firman varsa yine çok iyi, çok değerli... firmanın adının domainini almışsın daha ne ister insan... başka bir olasılık var mı bilemiyorum ama bu olasılıkların dışında satış değeri yok gibi görünüyor. Bölübilgisayar diye ünlü bir firma yoksa. tabii .. hayırlı olsun :)

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
boluda oturuyor ve bilgisayar işi yapıyorsan çok iyi, boluda oturmuyor ama başka bir şehirde bolu bilgisayar olarak firman varsa yine çok iyi, çok değerli... firmanın adının domainini almışsın daha ne ister insan... başka bir olasılık var mı bilemiyorum ama bu olasılıkların dışında satış değeri yok gibi görünüyor. Bölübilgisayar diye ünlü bir firma yoksa. tabii .. hayırlı olsun :)
Bu şekıl boşta olan onlarca Şehir+bilgisayar.com domain var:) verelim regleyin:) Peki o firma com'dan önce com.tr uzantılı domaini almayi tercih etmez mi ? veya doluysa ona yönelmez mi ?

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
Bu şekıl boşta olan onlarca Şehir+bilgisayar.com domain var:) verelim regleyin:) Peki o firma com'dan önce com.tr uzantılı domaini almayi tercih etmez mi ? veya doluysa ona yönelmez mi ?

baştan alalım o zaman

boluda oturuyor ve bilgisayar işi yapıyorsan çok iyi, boluda oturmuyor ama başka bir şehirde bolu bilgisayar olarak firman varsa yine çok iyi, çok değerli... firmanın adının domainini almışsın daha ne ister insan... başka bir olasılık var mı bilemiyorum ama bu olasılıkların dışında satış değeri yok gibi görünüyor

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Bolu'da değilde illçesinde oturuyorum:) Bolu bilgisayar diye firma yok ama google'da aranma oranı iyi sayılır:) Bolu'da olan bi bilgisayar firmasına satabilirim.

.com.tr tabik alabilir ama öncelik .com'undur diye düşünüyorum.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bolu'da değilde illçesinde oturuyorum:) Bolu bilgisayar diye firma yok ama google'da aranma oranı iyi sayılır:) Bolu'da olan bi bilgisayar firmasına satabilirim.
İstediğin fiyata satabileceğine inanmıyorum, kendin proje geliştirmelisin...

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
İstediğin fiyata satabileceğine inanmıyorum, kendin proje geliştirmelisin...
nden böyle düşünüyosunuz hocam? ve domainin maliyeti 1 lira. + yenileme parası vericem. 2011'e kadar uzatıcam 3 yıllık domain 15 lira yani. örneğin xxx bilgisayar diye bir firma var boluda ve ben bu domaini o xxx firmasına satsam bu domaini kendi sitesine yönlendirse yine kar'lı olur.

Tabi bencede öncelik com'undur.Şansına artık.Hayırlı olsun.

Teşekkürlr hocam

kuralsizz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bence firmalar arkadaşların dediği gibi, com'dan önce, .com.tr alan adını alırlar.

Bana güzel geldi domain :)
Hayırlı olsun.

winstonblue

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar geçen gün aldığım

bolu.bilg.isa.yar(.)com domaini için yorumlarınızı alabilir miyim?

Domain 2008 kayıtlıdır.

Aradaki noktaları görmeyin:)

"bolu.bilg.isa.yar(.)com" bu araya nokta koymalar konunun google aramalarında çıkmasını engellemez =)

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Bence firmalar arkadaşların dediği gibi, com'dan önce, .com.tr alan adını alırlar.

Bana güzel geldi domain :)
Hayırlı olsun.
Teşekkür ederim yorumunuz için fakat şöyle düşünün

sizin firmanız var xxxbilgisayar.com.tr diye de bir internet siteniz var.
Böyle bi domaini alıp xxxbilgisayar.com.tr'ye yönlendirmek istemez misiniz? Çünkü xxxbilgisayar'ı bilmeyenler de dolaylı yoldan (google,bing vs.) bolu bilgisayar araması ile xxxbilgisayar.com.tr'ye gireceklerdir. Bu da firma için bir +'dır diye düşünüyorum. Çünkü bolu bilgisayarın google'da aranma oranı xxxbilgisayar.com.tr'nin aranma oranından daha yüksektir.

"bolu.bilg.isa.yar(.)com" bu araya nokta koymalar konunun google aramalarında çıkmasını engellemez =)

http://www.google.com.tr/search?hl=...ubilgisayar&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

http://www.google.com.tr/search?hl=...+bilgisayar&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

göremedim hocam? :) Hoş çıkıyosada öğrenmiş oldum ama çıkmıyo diyebiliyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5