İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Arkadaslar - Bunu Okumadan Kimseyle Alisveris YAPMAYIN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

themaniac

Misafir
Merhaba arkadaslar,

Daha onceden de oluyordu ama bu aralar iyice fazlalastigini goruyorum. DOLANRICILIK

Yani bir hizmet yada herhangi bir sey icin para oduyorsunuz ve para odediginiz kisi ortadan kayboluyor.

E KIMIN NE OLDUGUNU NERDEN BILICEZ???

Bu bakimdan eTicaret'ine bakacaksiniz alisveris yapacaginiz kisinin. eTicareti ne kadar cok ise o kadar guvenebilirsiniz, o kadar cok insan bu kisiyle olumlu ticaret yapmis demek oluyor. Misal ornek olarak benim eTicaretim adimin yazdigi kisimda ekranin en sagina bakarsaniz eTicaret: 10 / 100 %

Yani ben 10 olumlu ticaret yapip eTicaret puani almisim. Her zamanda ticaret yaptiginiz insanlar eticaret vermeyebilirler. Ama herseye ragmen eTicaret bir kriterdir.

Yani uzun lafin kisasi babacanlar, eTicaretine bakmadan alisveris yapiyorsaniz, dolandirilmaniz her zaman icin MUHTEMELDIR.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Nasıl bir mantık bu? Ben daha önce e-ticaret yapmadım. ben potansiyel dolandırıcı mıyım?

chalap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bu sadece bir kriter. Bu foruma üye olup biraz zaman geçirirse zaten kime güvenip güvenemeyeceğini anlar...

T

themaniac

Misafir
Nasıl bir mantık bu? Ben daha önce e-ticaret yapmadım. ben potansiyel dolandırıcı mıyım?

Hocam benim eTicaret'im 10 ve benim Dolandirici olma potansiyelim dusuk demektir. Benim de Allah korkum olmasa bir suru insandan paralari toplaryip kacmam imkan dahilinde degil mi? bunu yapabilirim. ama ne var. benim referanslarim var. demekki ben o asamayi gecmisim. insanlar guveniyorlar. ve insanlar aldatilmasinlar diye actigim bir cok konudan birisi de bu.

Sana kotu birsey diyen yok kardesim. ama misal ben eTicareti 0 olan biriyle is yapacaksam once derim ki kardesim sen isi yap bitir, ben sonra parasini vereyim

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Üsteki mantıkla daha çok dolandırıcıların ekmeğine yağ sürersiniz.Bir çok dolandırıcı zaten eticareti arttırıp en sonunda vurgun yapıyor.

Duruma göre bir çok kritere bakmalısınız . En iyiside referanstır.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sana bu saatte denilebilecek tek şey günaydın. Biz webmaster forumlarına 40 yıldır giren mantıklı insanlar zaten 40 yıldır itrader puanına bakarak iş yapıyoruz. Yoksa kimse babamızın oğlu değil net üzerinden ne olduklarını görelim. Sen webmaster forumlarına yeni takılmaya başladın sanırım..

Ayrıca sadece itraderle iş bitmez. Başkasının hesabına girip sizi çok kandırırlar yoksa.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Hocam benim eTicaret'im 10 ve benim Dolandirici olma potansiyelim dusuk demektir. Benim de Allah korkum olmasa bir suru insandan paralari toplaryip kacmam imkan dahilinde degil mi? bunu yapabilirim. ama ne var. benim referanslarim var. demekki ben o asamayi gecmisim. insanlar guveniyorlar. ve insanlar aldatilmasinlar diye actigim bir cok konudan birisi de bu.

Sana kotu birsey diyen yok kardesim. ama misal ben eTicareti 0 olan biriyle is yapacaksam once derim ki kardesim sen isi yap bitir, ben sonra parasini vereyim

Onu anladım hocam demek istediğim şu;

Hani iş başvurusunda bulunursunuz sizden sektörle ilgili tecrübe isterler. E sen tecrübeyi nasıl edineceksin? Biraz kısır döngü. Dediğin mantıklı ama kesin sonuç değil demek istiyorum. Yoksa tabiki o eTicaret puanını oraya bir sebebi olduğu için koymuşlardır.

T

themaniac

Misafir
hocam ben yeni degilim forumlarda ama yeni olan ve bir cok dolandirilan arkadaslar var. Ama bazilari oyle konusuyor ki sanki eTicareti yuksek olanla is yapilmaz :D

Ben dolandirilan arkadaslar var daha fazlasi olmasin diye bir uyari mahiyetinde yazdim. Herkes sen degil gokhans19. sen anlarsin kimin ne oldugunu ama bilmeyenler var. ve herkesi kendisi gibi iyi zanneder guzel yurekli arkadaslar var. ben onlari dusunerek yazdim.

Bir arkadas guzel bir gif paylasmis, benimde bu yaziyi yazma sebebim asagidadir:

ibret.gif

T

themaniac

Misafir
MAY sen git benim eTicaretlerime git bi bakta oyle konus. yine laf olsun diye konusuosun. Ben 1$ is yaptigim kimseden eticaret almadim.
OKU BIRAZ OYLE YAZ, CAHIL OLMA

T

themaniac

Misafir
May genele söylemiş alanda olabilir anlamında :D Niye üstüne alındın ki :D

Hocam ben satacagim bir face sayfasina 1$'a tek baglanti konusu actim 4-5 gun once. onun lafini yapmaya calisiyor ama arkadas biraz yasi kucuk oldugu icin dusunupte benim eticaret'lerimi nerden aldigima bakmak aklina gelmiyor.
Neyse cocukla cocuk olmamak lazim

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
themaniac söyleyeceklerimi yanlış anlama ama neredeyse tüm konularda e-ticaret lafını söylüyorsun. hep benim e-ticaretim böyle, rep punım gitti gibisinden. Bunları bırakırsan gerçekten çok iyi olacak. Alrıca sen siteye üye olduğunda e-ticaret puanın 0 dı. O zamanlar birileri bunu söyleseydi sende kızardın eminim. e-ticaret tek başına yeterli bir kriter değildir kesinlikle. İyi niyetli arkadaşlara haksızlık yapmayalım. Benim tavsiyem büyük meblağlı alışveriş yapılırken kesinlikle araştırılması gerektiğidir. Referans bu konuda çok önemlidir. Ama küçük meblağlarda alışverişler için e-ticaret puanına bakmaya gerek yoktur. Zaten dolandırıcı olan kelimelerinden belli olur.

T

themaniac

Misafir
Hocam masallah yaa. bir suru insan dolandirildi burada. Bir kac kategoride karaliste falan var. NIYE VAR???? Ben yenilere yazdim bunu. bi baksinlar once eskilerle is yapsinlar. kendilerini riske atmasinlar.
Evet bende ilk girdigimde eTicaretim 0'di. ve insanlar cok guvensizlik duydular bana karsi. O zamanlarda da konu olarak degil ama konu iclerinde soyleyenler vardi. SIZ HIC GORMEDINIZ MI SAHIT OLMADINIZ MI?
hocam para gondercem ama nasil guvenicem diyenlerle siz hic karsilasmadiysaniz SASIRIRIM BUNA.
Ben yeni arkadaslara HAKSIZLIK DEGIL, aksine YARDIM yapiyorum. Dikkat edin dolandirilmayin diyorum.

Bundan da bisiler cikardiniz ya HELAL OLSUN

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Konuyu acan kisi, daha once multiple kullanici acip sahte itrader vermekten banlanmis biri olmasi nedeniyle manidar bir konu olmus.

H

halilarici

Misafir
Katılıyorum. Benimde 2 puanım var.Logo ticareti yapmış bulunmaktayım.

T

themaniac

Misafir
Hocam ben kimseyi aldatmadim dolandirmadim. Kendime rep falan verdim. bu da haksizlikti ve bunu da kabul ediyorum.
Hee sonra baktim ki dedim yanlis yapiyorsun. insanlar sana repini versinler eticaretini versinler dedim. kendime de guvendigim icin gayet guzel isler yaptim ve suanda eticaretim 10. git arastir bak bu repler eticaretler nerden gelmis. varsa bir sorun gel konus.
YOKSA LUTFEN SUS ARTIK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5