İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni başlayanlar nasıl bir site açmalı?

webmasteryolcu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bildiğiniz Alanda Site Yapmalısınız
Site yapmak için teknik bilgiler, uzmanlık alanında eğitimler gerekmez. Farzedin ben köyde yaşayan bir vatandaşım bahçe, bağ, sebze ve meyve ile ilgileniyorum. Birde bu işi severek yapıyorsam ben bu alanda yeteri bilgi ve deneyime sahibimdir. Ben bahçe ile alakalı bir site yapabilirim. İnsanlara deneyimlerimi, uyguladığım teknikleri, diktiğim ağaçları, budama yöntemleri, ekim teknikleri vs vs paylaşırım. Bunları resim ve videolar ilede destekler güzel bir ortam oluştururum. Buna benzer onlarca yüzlerce örnek verebilirim.

Mesleğinizi İnternette Yaşatın
Yine bir örnek vermek gerekirse ben bir tornacı yada CNC operatörü olabilirim. Bu alanda kuracağım bir site ile insanlara bu işin incelikleri, teknikleri, yeni çıkan torna ve CNC tezgahları, kullanılan bilgisayar yazılımları vs vs bunları aktarark benimle aynı mesleği paylaşan yada bu işe girecek olanları bir araya toplarım.

İçerik Sıkıntısı Çekmiyorum
Kendimden örnek vereyim en sevdiğim şeylerden birisi insanlara ücretsiz eğitim imkanlarını tanıtmaktır. Bunların başında ise Türkiye genelinde ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları gelmektedir. 16 Yaşından 70 yaşına herkese ücretsiz eğitim imkanı sağlayan kurumları takip eder, onların ulaşamadığı toplumlara ulaşmayı hedeflerim. İnsanları bilgilendirir, onların sorularına bilgim dahilinde yanıt veririm. Sürekli yazacak birşeylerim vardır. Hiç bir kopya içerik kullanmam çünkü kafamda şunuda paylaşsam dediğim yüzlerce içerik vardır. Zaman buldukça onları paylaşır, insanların sağlanan imkanları görmesini ve o imkanlardan yararlanmasını amaçlarım.

Gezidiğin Gördüğün Yeri Paylaş O Bile Yeter
Kimileri gezme, dolaşma ve birde fotoğraf hayranıdır. Aslında bu cevher bile onun için hali hazırda bir proje olup, gezdiği, gördüğü, görüntülediği ve tattığı lezzetleri paylaşsa o bile yeter.

İnsanlar Ne Yaparsa Yapsın (Siz Bildiğinizi Yapın)
Bazı gördüğümüz siteler ilgimizi çeker, bazende kıskanır hemen aynısını yapmayı düşünürüz. O gazla birlikte birde domain alırız. 3-5 Konu ama sonuç yine hüsran olacaktır. Çünkü çok acele davranıp, o anki hırsımızla hareket ettik, araştırmadan, yeterli içerik sağlamadan girdiğiniz o iş sizin zaman kaybınız olarak dönecektir.

http://www.webmasteryolcu.com/hangi-alanda-site-acmaliyim.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5