chat ege.net sohbet

Yeni Bir Web Sitesi İçin Hızlı Trafik Alma

teknosayfam

Onaylı Üye
Katılım
22 Eyl 2017
Mesajlar
407
Konum
Kahramanmaraş
Yeni bir web sitesi kurdunuz ya da uzman birinize kurdurdunuz. Siteniz çok güzel oldu, tasarım logo vs... harika. Lakin tek bir sorununuz var : Trafik gelmiyor. Sitenizin ziyaretçi sayısı çok düşük. para kazanabilmeniz için ziyaretçilere ihtiyacınız var. Peki web sitenize ziyaretçiyi nasıl getireceksiniz ?. Bu sorunun cevabını merak ediyorsan yazının devamını okumanı tavsiye ederim. Yeni bir web sitesi için hızlı trafik almanın 5 yolunu anlatacağım.

1- Konuk yazarlar edinin

Yeni kurduğunuz site hangi alan ile ilgili ise o alanda bilgi sahibi konuk yazarlık yapabilecek kişileri bulun. Bu yazarlar genellikle deneyimlidirler. Aynı zamanda bu yazarlar kendi yazılarını başka firmalara ya da sosyal medya platformlarına taşıyarak, yaptıkları işi göstermek isterler. Sitenize yazdıkları yazıları başkalarına referans olarak göstererek sitenizin tanınmasını da sağlarlar. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

2- Sosyal medya hedef kitlenizi oluşturun

Yeni kurulan web sitesine hızlı trafik almanın en pratik yollarından biri de sosyal medya üzerinden ulaşacağınız hedef kitlesidir. Sosyal medya üzerinden edineceğiniz trafik ilgili trafik olacağından, doğrudan satışlarınıza olumlu etki edecektir. Bu konuda gerekirse reklam çalışması da yapmalısınız. Sosyal medya hesaplarınızda arkadaşlarınız ve çevrenizle etkili bir iletişim gerçekleştirebilirseniz, ciddi bir trafiği sitenize çekebilirsiniz. Bu başarıyı yakalamak için , etkileşim içerisinde olunuz. Başkalrının gönderilerini beğenin , paylaşın, gerekirse yorum yapın. Bu etkileşimin meyvesini mutlaka yiyeceksiniz, sabırlı olun.

3- Profili etkili kişilere tanıtım yaptırın

Bulunduğunuz sektör hakkında, kaliteli bloglara sahip kişilerle irtibata geçiniz. Yapmakta olduğunuz iş hakkında bilgi vererek, kendi blogunda sizin hakkınızda yazı yazmasını isteyiniz. Eğer bunu başarabilirseniz, çok kaliteli bir trafik sitenize akın edecektir. Ücretsiz şekilde bu işi yapamayacak ise ücret teklifinde bulunun. Vereceğiniz ücret alacağınız trafiğe değecektir. Aynı zamanda sitenize çok olumlu bir SEO etkisi de yapacaktır.

4- Yarışmalar ve kampanyalar düzenleyin

Hedef kitlenizi ilgilendirecek yarışmalar yapın. Açılışa özel kampanyalar düzenleyin. Bu yarışma ve kampanyaları, sosyal medya hesapları üzerinden de hedef kitlenize duyurun. Kısa sürede ilgili trafik aldığınızı göreceksiniz. Yarışmacıların katılım sağlayabilmeleri için bazı ön şartlar belirleyin. Mesela; bu yarışma sayfasını sosyal medya hesaplarından paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Böylece daha çok kitleye ulaşarak, trafiğiniz artacaktır.

Yarışmalar ziyaretçilerin ara ara sitenizi ziyaret etmelerini sağlar. Acaba yeni yarışma ya da kampanya var mı diye tekrar gelmelerini sağlayacaktır. Bu noktayı göz önünde bulundurarak, ileri tarihlerde değişik kampanyalarınızın ya da yarışmalarınızın olacağını belirtin.

5- Ücretli reklam çalışmaları yapın

Bu son madde benim de hoşuma gitmiyor ama bir gerçek olduğundan ondan dan bahsedeceğim. Reklam için bir miktar bütçe ayırmalısınız. Ayırdığınız bu reklam bütçesini çok etkili bir şekilde kullanmalısınız. DA ve PA değeri yüksek sitelerden tanıtım yazısı yayımlatarak sitenize hem trafik çekmiş olursunuz hem de etkili bir SEO çalışması yapmış olursunuz. İlgili olduğunuz sektöre göre en etkili reklam yöntemlerini belirleyerek, o reklam türünde bir çalışma yaparsınız.

Bu anlatılan yöntemlerin dışında da hızlı trafik alma yolları mutlaka vardır. Destek olmak isterseniz aşağıda bana yardımcı olabilirsiniz. Web site işinde yeni olanlara yardımcı olacağını umuyorum.
 

LordSalindor

Onaylı Üye
Katılım
7 Mar 2016
Mesajlar
13
Her şey güzel ancak son maddenin artık bir değeri kalmadı yani backlink paketleri artık işe yaramıyor. Yani backlinkler eskisi gibi kelimelerde arama motorlarında sıra yükselmesinde etkili olmuyor artık. Bir dünya web sitesine backlink ekleyerek arama motorlarında üst sıralara tırmanmak artık mümkün değil. İçeriğin zengin ve özgünse google sana önem verir bu işin temel kuralı bu. Ha tabi sitenin reklamını yaptır ancak bunu kendin yap ücretsiz bir şekilde 100 lerce web sitesine backlink ekleyebilirsin.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst