İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Dolandırcılık Çeşiti

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Dün gece Turkcell hattıma bi msj geldi. Mesajı gönderen numara vodafone. Msjı sildim ama aklımda kalan kısmıyla şu şekilde.

" Sayın abonemiz. Turkcell'den 10.000 kontor/dk kazandınız. Bedava sürenizi/kontörünüzü alamak için lütfen aşağıdaki numaradan iletişimegeçiniz.

0541....... ( Hatırlamıyorum ) "

Ve aramamı istedikleri numarada vdafone'du. Aramadım tabiki var bunda bi bit yeniği diye. Sizede gelirse itimatta bulunmayın diye yazıyorum.

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı bir mesaj'da bana geldi evet.
6-7 gün oluyor..

hattım avea, işte filanca kod numarası ile katıldığınız
avea çekilişinden 1000 knt falan kzandınız diye.

numaraya baktım 0541'li dedim avea'nın böyle numarası mı varmış..

bir de numara vermişlerdi aranması için.
tabi aynı dakka da mesajı yok edip bu oyunu edenlere sövdüüm {{:

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Madem dolandırıcılık yapıcanız bari avea'ya avea'yla turkcell'e turkcell ile mesaj atında biraz daha inandırıcı olsun :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Hediye, kontur, bedava tarzında kelimelerle başlayan mesajları okumadan siliyorum. Yıldırdılar artık. Günde en az 3 defa bu tarz mesajlar alıyorum.

MaRKeRs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Girsin onlara o kontörler zaten,her mesaj attıklarında da giriyor :) Silerken tadını çıkartın,3 kontür de siz sokmuş oluyorsunuz adamlara az mı?

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Herkez bizim kadar bilmiyor malesef. 40 yaşında bi adama gönderdiklerini düşün. İnternetle alakası olmayan hayatı boyunca doğru yaşamış bi insan kesinlikle inanır bunlara. Bu inannlarında örnekleri çok.

Daha geçen gün bir kadına mesaj atmışlar 10.000 Lira kazandınız. Hediyenizi almak için 05..... numarasına 1000 kontor gonderın. Kadında göndermiş tabi. Aradan zaman geçmiş birdaha istemişler elimize ulaşmadı kontorunuz tekrar gonderın dıye. Kadında 1000 kontor daha gondermiş/almış. E bizimkiler bidaha ıstemış bu sefer bu işte bi bit yeniği var diye kadın savcılığa başvurmuş.

Bunun örnekleri çook.

izmit_Lee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aran kazan gibi birşey vardır bedava mesaj ile rast gele o mesajı atıp ne kadar konuşturabilirlerse artık karşı tarafı sanırım böyle birşey olabilir. :)

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkez bizim kadar bilmiyor malesef. 40 yaşında bi adama gönderdiklerini düşün. İnternetle alakası olmayan ...

Bunun örnekleri çook.

Alınganlık göstermeyeyim dedim ama 43 yaşındayım çok şükür.. :)

Örneklerinin çok olduğuna katılıyorum...

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Ama Ben orda İnternetle arası olmayan felan dıye yazdım abicim kusuruma bakma .

lordking

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acemilik değil yaptıkları çakallıktır. Avea veya Turkcell hatlara bu tür bir kampanyayı Vodafone ile duyurarak balık bekliyorlar, siz zaten bunu farkedip aramıyor iseniz balık değilsiniz, ki onlarında balık olmayanla uğraşmak işine gelmiyordur. Yada şöyle birşey olabilir, Vodafone'de bulunan CepAran servisi ile Vodafone harici hatlardan arandıkça kontör kazanıyorsunuz (2dk aranmaya 1 şebeke içi kontör), bu tarz bir kontör kazanma içinde karşı hatlara böyle mesaj çekiyor olabilir, aman uğraşmaya değer mi ya, yazık lan bunlara..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5