İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Egitim Öğretim Yılı ve Webmasterlar

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Birçoğumuz üniversite okuyoruz, yada lisedeyiz. Ek bir gelir elde etmek için webmasterlık yapıyoruz ama aslında öğrenciyiz. Öğrenci olmayan webmasterların halimizi düşünmesini istiyorum:)

Webmasterlık yapıyorken, sanki bir çoban gibi internet sitenizin başında durmanız gerektiğini düşünüyorsunuz, geliştirmeniz gerektiğini, hataları anlık yok etmeniz gerektiğini düşünüyorsunuz. Bir öğrenci, bunları yaparken ayrıca yorucu bir işi daha var ki öğrencilik. Beyninizi yönetmeye çalışıyorsunuz fakat bazen buda fayda etmiyor.

Beyini yönetemediğiniz durumlarda birinden birisini es geçmeniz gerekiyor. İki tarafta da hedefleriniz var. Mükemmel bir internet sitesi veya güzel bir eğitim ve kariyer... Bir çok öğrenci-webmaster'da eğitim kariyerini düşünerek internet geçmişinde bazı esler veriyor.

Ben lise boyunca webmasterlık yaptım, kendimi geliştirdim. Kodlama dilleri öğrendim. Bende şuan böyle bir ayrımdayım. Bu yıl üniversite sınavına hazırlanmam gerekiyor ve acaba nasıl yürüyecek diye düşünmeden de edemiyorum. Birkaç gün önce ders çalışmaya çalıştım. Fakat aklımdan sürekli, acaba sistemin şurasınıda kodlasamıydım?, server yedeği alıyorlardı sorun çıktı mı ki? gibi sorular geçti.

Fark ettim ki olmuyor ve tam konsantrasyon sağlanmıyor. 1 yıl boyunca yaklaşık 6 websiteme ve sayısız blogger'a (hahaha :D) şimdilik zincirlemem gerekiyor.

Sorun şu ki iyinet sıcak ortamında fazla bulunamayacağım. Bu da bana koyan bir nokta. Herneyse 2013 ağustosunda görüşürüz. :)

Kendinize iyi bakın bol kazançlar iyi çalışmalar.:uyu:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5