Yeni kontör sistemi

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
20 Mayıs 2007
Mesajlar
6,382
Reaction score
86
Yaklaşık 6 aylık bir geçiş döneminden sonra cep telefonu operatörleri müşterilerine 100 kontör yerine 100 dakika satışı yapacak.

BTK ( Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ), haberleşme sektöründe çok radikal bir değişiklik olacak ve büyük ses getirecek bir değişiklikle kontör yükleme uygulamasına son vermeye hazırlanıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun bu konuda yürüttüğü çalışmanın tahmin edilen zaman dilimi içerisinde tamamlanması durumunda Cep telefonu operatörleri 6 aylık geçiş döneminden sonra aboneleri kontör yerine süre satışı yapacak.

Aslında Türkiye ve Suriye dışında dünyanın hiçbir ülkesinde kontör satışı yapılmadığını belirten BTK’dan üst düzey bir yetkili, Türkiye’de, bu konuda yeni sisteme geçmek için çalışmalarını yürütüyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından, abonelerin örneğin 250 kontör satın almak yerine 250 dakika satın alacaklar. Bu sayede aboneler, kaç dakika konuştuklarını net olarak bilecekler.

Çalışmalar sonunda kontör uygulamasının devam kararı çıkma olasılığı ile ilgili yetkililer “Uygulama, devam etsin de denilebilir fakat çok şikayet alıyoruz. Aboneler “Şu kadar kontörüm olması gerekirdi, şu kadar kalmış.” gibi şikayetlerde bulunuyor.” dedi.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst