İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Proje için Script+Tasarım Arayışı

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle projemden bahsedeyim. Yabancı yok burada :)

Sanalbilge.com / net

İnternetin kuruluş amacına hizmet eden bir site olacak.
Mesleklerinde bilgili SanalBilge'ler ile sorusu/sorunu olan internet kullanıcılarını bir araya getirmeye çalışacağız...

TIP'tan , marangozluğa ,
radyoculuktan , bilardoculuğa ...

çeşitli meslek dallarında soru-cevap-tartışma platformu düşünüyoruz...

üyeler , sorusuna cevap veren sanalbilgelere (reputation tarzı) i-trader verecekler...

herkesin yetenekli olduğu bir konu vardır prensibi ile soru soran kişiler de çeşitli dallarda sanalbilge olacaklar.

Örneğin 3 adet soruyu cevaplamış ve 3 rep kazanmışsınız , bu size 3 soru sorma hakkı kazandırıyor...

aslında daha çok detay var.. yazmak uzun sürer sanırım...
Örneğin : sanalbilge projesi kapsamında ilan ve alışveriş kategori oluşturup meslek dallarında yardımlaşma ve satış platformu oluşturma ...

tutar mı? maliyeti ortalama ne kadar tutar ? ...

sizin fikirlerinize açığım...
değerlendirmek sevindirir beni...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence tutar çünkü reklam gelirleri güzel olucaktır:)

benimde benzer bir projem var loji.net için zaman bulursam yapıcam soru cevap olmucak ama loji portalı şeklinde bütün lojiler için mesleki tecrübe sahibi gönüllüler kendi uzmanlıklarında yazılar yazıcaklar...

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
www.sorucevap.com benzer bir projeyi bilisim teknoloji kategorisi ile hayata gecirmisti. Size de fikir bazinda faydali olabilir.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
www.sorucevap.com benzer bir projeyi bilisim teknoloji kategorisi ile hayata gecirmisti. Size de fikir bazinda faydali olabilir.

güzel ;

ufak bir sorum olacak..

Sorulan soruların önem derecesine göre puanlayarak rep verme sistemi yapılacak olursa bu puanlamayı nasıl yapabiliriz ?

kodlama ve tasarımdan öte sitenin işleyişine önem veriyorum şahsen ..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorulacak soruların önem derecesini kim belirleyecek buna çözüm bulabilirseniz digeri içinmantık yürütebilirim

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
scripti özel yazdırmayı düşünüyorum şahsen...

tabiki duruma göre de değişir..

amatör olmayacağını bilsem vbulletin ile bile yürütülecek bir proje aslında...

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Her kategoriye en az 2 adet o konuyla ilgili yonetici / sorumlu atayabilirsin. Sorularin onem derecesini hem onlar belirler. Hemde sorucevap.com 'daki gibi, sorunun zorluguna gore , soruyu soran kisi dogru cevabi verene yazilacak puani artirir, ve kendi puanindan dusulur. Burda suistimalleri engellemek icinde yoneticiler devreye girer. (dogru cevabi alip hala cevap verilmedi diyenler icin;)) Gelen cevaplar arasindan dogru cevap secimi sorana kalir. Mesela ;

phpnuke modul kurulumu? (10 puan)
Xcache kurulumunda hata aliyorum, neden? (30 puan)
php4'de yazdigim class dosyalari php5'de neden calismiyor? ( 40 puan )
...vs

Dolayisi ile 1 cevap 1 soru yerine, puanlama sistemi uygulayip serbest piyasa ekonomisi yaratirsaniz sisteminize daha faydali olur. Ayrica sahsi fikrimdir, bu isi hazir scriptlerle yapacaksaniz bence hic girmeyin.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Her kategoriye en az 2 adet o konuyla ilgili yonetici / sorumlu atayabilirsin. Sorularin onem derecesini hem onlar belirler. Hemde sorucevap.com 'daki gibi, sorunun zorluguna gore , soruyu soran kisi dogru cevabi verene yazilacak puani artirir, ve kendi puanindan dusulur. Burda suistimalleri engellemek icinde yoneticiler devreye girer. (dogru cevabi alip hala cevap verilmedi diyenler icin;)) Gelen cevaplar arasindan dogru cevap secimi sorana kalir. Mesela ;

phpnuke modul kurulumu? (10 puan)
Xcache kurulumunda hata aliyorum, neden? (30 puan)
php4'de yazdigim class dosyalari php5'de neden calismiyor? ( 40 puan )
...vs

Dolayisi ile 1 cevap 1 soru yerine, puanlama sistemi uygulayip serbest piyasa ekonomisi yaratirsaniz sisteminize daha faydali olur. Ayrica sahsi fikrimdir, bu isi hazir scriptlerle yapacaksaniz bence hic girmeyin.

son cümleye bende katılıyorum ... :) pr5 yapıp backlink satmak amacıyla girişilen bir proje olmayacak...

peki bu özelliklerde php tabanlı yazılan bir scriptin maliyeti ne kadara gelir acaba ?

buna ilan dahil , ticaret scripti hariç olabilir ... ya da o da dahil olabilir..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5