İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Siteler / Yapılması Gerekenler

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Filtre nedir?
Öncelikle filtre nediri bilmek lâzım.
Genelde sandbox ile karıştırılır, ancak filtre tamamen farklıdır.
Örneğin filtredeyseniz indexleriniz silinmez, yeni içerikleriniz indexlenir, ancak aramalarda çok arka sayfalarda çıkarsınız.
Hatta domaininizde geçen iddialı olmayan kelimeyi bile yazsanız arkalarda çıkarsınız.
Mesela; umutyavuz.com, Umut Yavuz ismiyle bir siteye üye olunmuşsa daha önceden o site bile daha önce çıkar sizden. Çok sinir bozucu bir durumdur. :)
Ancak bu aslında benim hoşuma giden bir uygulama ve hızlı yükselen spam siteler için mükemmel bir çözüm. Filtreyi kendi tabirimle şöyle bitirmek istiyorum; Google'ın sizi: "Oooo, çok iddialısın. Gel bakalım buraya sen kimsin, kimlerdensin, ne iş yaparsın" diye sorgulama sürecidir. Eğer ben iddialı kelimeleri içereceğim diyorsanız filtreye girdikten sonra en az 1 ay ve en fazla 6 ay beklemek durumundasınız. 6 aydan sonra halâ siteniz son sayfalarda ise geçer not alamadınız demektir. Bu durumda metalarınızda tasarrufa gidip Google'a yeniden sitenizi incelemesi için bildirim yapmak zorundasınız.

Ne Yapmalıyım?
Arkadaşlar 3-4 adet yeni sitemi filtreye soktum.
Yeni sitelere Google çok acımasız davranıyor.
Bu yüzden keywordslerinize rekabet oranı yüksek kelimeleri fazla koymayın ilk aşamada. (örneğin; download, mp3 indir, mp3 download, indir, video, oyun vs.)
Hatta benim size önerim yeni sitenize keywords veya description metaları koymayın.
Bir diğer önemli ipucu ise Google'a kayıtlı domain eskitin ve indexli kalsın.
http//www.yeniprojemindomaini.com [ Konu : Yeni Projem]
Projenizle alâkalı kelimeleri içeren kendinize ait bir makale yazın.
Hatta bu 3-4 cümlelik bir şeyde olsa kâfi, yeterki sağdan soldan yapıştırmayın.
Bu yeni siteniz Google tarafından bir kural ihlâli teşkil etmediğinden geçer not alacaksınız.

Biraz karışık anlatmış olabilirim, ancak anlamadığınız yerleri konu altında açıklamaya çalışırım.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Kısaca sitenin ilk açıldığı zaman herhangi bir kural ihlali yapılmaması gerekiyor.
Google'ın gözüne girmek için az ama öz şeyler yapın, ama doğru şeyler olsun.
Bu gerçekten yararlı çünkü.

Teşekkürler.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
En büyük hatalardan bir tanesi zaten site açıldığı gibi backlink alma yarışına girmesi bu tamamen ölümcül hatadır

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
İlk 1 hafta 1 tane bile link almıyoruz, 2. hafta 1-2 kaliteli dizine ekleyebilirsiniz.
5-6 ay sonra kalitesiz yerlerden link alsanızda bunun sizin kontrolünüz dışında olması ihtimaliyle hiçbirşey olmuyor.
Başlık altında küçük bir ipucu daha vereyim, sayfanızda az text yer alıyorsa kesinlikle SEF yapmayın.
Hedef kelimenizin "oyun indir" olduğunu varsaylım;
Linklerimizi oyunindir.php?id=1234 olarak yaparsak SEF'ten daha etkili olacağının garantisini veriyorum.

nurah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk 1 hafta 1 tane bile link almıyoruz, 2. hafta 1-2 kaliteli dizine ekleyebilirsiniz.
5-6 ay sonra kalitesiz yerlerden link alsanızda bunun sizin kontrolünüz dışında olması ihtimaliyle hiçbirşey olmuyor.
Başlık altında küçük bir ipucu daha vereyim, sayfanızda az text yer alıyorsa kesinlikle SEF yapmayın.
Hedef kelimenizin "oyun indir" olduğunu varsaylım;
Linklerimizi oyunindir.php?id=1234 olarak yaparsak SEF'ten daha etkili olacağının garantisini veriyorum.
temadaki resim isimleri ve taglari bilene etkili olaibliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5