İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Uzantılar ve kayıt tarihleri

altayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar natro bloğunda yayınlamış olduğu makale de yeni uzantıları açıklamış ve tarihlerini de yazmış siz ne düşünüyorsunuz yeni alan adı uzantıları ile ilgili ? Dns çöplüğe dönecek sanki..

"yeni domain uzantılarının satışına hak kazanmak için kayıt operatörleri kıyasıya yarışıyorlar. Yarışı kazanan firmalar ise ICANN ‘in kararı ile öncelikle bu domainleri ,marka sahiplerinin (TMCH’de kayıtlı Markalar ) hizmetine sunmak zorundalar. Peki ama yeni domain uzantıları arasından hangilerini seçmeliyiz ve bu domainler ne zaman genel kayda açılacak?

Aslında ilk sorunun cevabı size bağlı , ikinci soru ile ilgili de elimden geldiğince sizlere yardımcı olmak istiyorum. Yeni domain uzantılarının kaydederek domain yatırımcılığı yapmak isteyen kişiler elbette ki ihtiyaçlarına ve araştırmalarına göre kayıt yapacaklar. Ben bu yazımda sizlere genel kayıt tarihi belli olan domainlerin bir listesini ve bu domainlerden ön kayıt sürecinde en çok talep görenleri bildireceğim.

Dünyanın en büyük domain şirketlerinden United Domains , 2011 yılından beri süregelen ön kayıt toplama döneminde 1.5 milyona yakın ön kayıt topladı (pre-registeration) ve ön kayıt sürecinde en çok talep gören domain uzantılarının bir listesini yayınladı. Bu listeye göre ön kayıt döneminde en çok talep gören domain uzantıları aşağıdaki gibidir."

Ads%C4%B1z1.png

Açıklanma tarihleri için kaynağa tıklayabilirsiniz.. Tablo içerisine alındığı için kopyala - yapıştır işlemi ile pek düzgün çıkmıyor.

Kaynak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5