İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni ve Eski Üyelerimize uyarılar..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bugün birşey anladım.
Eski dediğimiz üyeler bile bir anda çirkin yüzlerini gösterebiliyor.

Herkes birbirinin arkasına geçip eğlenmek peşinde...

Burhan Altıntop olsaydı ; " VAY ANASINI " derdi.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Eski üye ve yeni üye diye mutlaka bir kavram olmalıdır. Her ne kadar üyelik tarihi iki üç yıl öncesine dayansada forumda aktif olmamış bir üyede benim için yeni üyedir. Böyle bir kavram vardır fakat bunu kötü yorumlamamak gerekir.

Eski üye : Kendisi hakkında fikir sahibi olabildiğim, yazdığı mesajları sıklıkla görebildiğim, bilgisinden fikirlerinden faydalanabildiğim, ticaret yaparken güven duyduğum, ve bir söz söylediğim zaman bunu kaldırabilecek veya benim nasıl bir yapıda olduğumu bileceği için nazımı çeken nazını çektiğim üye eski üyedir benim için.

Yeni üye ise : Mesaj yazarken çekindiğim, kendisi hakkında hiç bir fikir sahibi olmadığım, ticaret yaparken çok dikkatli olduğum üyedir.

Benim için eski ve yeni kavramları böle şeyler ifade etmektedir. Aksi birşey zaten yokturdur, yeni kayıt olmuş bir üyeye sen yenisin galiba gibi terimler kullanmam lakin yukarda yazdığım hususlara çok dikkat ederim.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Misal ben eski üyeyim hepinizin abisiyim:)

Yeni üyelere tabi ki ben dahil herkez bir ön yargı ile davranır, ama yeni üye de bir süre sonra kendini belli edip ne olduğunu bizler daha iyi anlayabiliriz.

forum eskiden çok daha aktifti aslında taaa ki iyinet subdomain işine el atıp ban yiyene kadar ki zamanlar çok daha iyi zamanlardı, şimdi biraz eskiye göre durumlar çok iyi değil:(

BahaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence 1 yılı dolmuş ama 3-4 mesaj yazmış adamla 1 haftası dolmuş 30 mesaj yazmış bir adamla mukayeseyi bu tarz yapmamalıyız. Çünkü ;
"helal valla"
"pm alabilirmiyim"
"pm yolladım"
"siten çok güzel"
gibi mesajlarlada 30 mesajı doldurmuş olabilir.
Ben foruma post kasmasından yana, gerçekten bilgi verebilecek kişilerden bahsediyorum tabi...aksi halde post kasanda sevimli geliyorsa o ayrı birşey.

Bu mesajla alakalı affınıza sığınarak yeni bir üye olarak yorum yapmak istiyorum. Foruma post kasmasından yana gerçekten bilgi verebilicek kısmında takıldım. Belki de o kısmı beni alakadar ettiği içindir. Öncelikle gereksiz post yazmayı bende doğru bulmuyorum elbette ancak herkesinde ilk anlarda bilgi paylaşabileceğini düşünmüyorum. Çok acemi olup da burdakilerin deneyimlerinden yararlanmak isteyenler olucaktır benim gibi ( Herkes ilk zamanlarını bir düşünsün). Şimdi ben ve benim gibiler post kasan sevimliler sınıfına mı giriyoruz yoksa öğrenmeye aç sevimsizler mi?

Örnek vereyim en basitinden; bugün burdan bir arkadaşa pm atıp ücretli ders almak istediğimi söyleyecektim ona dair bir konusu vardı ama malesef pm atamadığım için bu konuyu askıya almak zorunda kaldım. Çok acil bir durum söz konusu olsaydı işin şeytanlığına kaçıp her konuya dalıp alakalı alakasız yorum yapamaz mıydım? Yapardım ama ne kadar etik olurdu tartışılır. Edebiyle gelip sizlerle paylaşım yapmaya çalışanları genellemeyin kurunun yanında yaşlarda yanıyor gördüğüm kadarıyla.. Dünden beri bu tip konulara şöyle bir göz gezdiriyorum da üyeliklerin açılmasından yana hepiniz şikayetçisiniz anlıyorum sizleri ancak bende dünden beri yeni üye olduğum için utanmaya başladım nerdeyse :)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu mesajla alakalı affınıza sığınarak yeni bir üye olarak yorum yapmak istiyorum. Foruma post kasmasından yana gerçekten bilgi verebilicek kısmında takıldım. Belki de o kısmı beni alakadar ettiği içindir. Öncelikle gereksiz post yazmayı bende doğru bulmuyorum elbette ancak herkesinde ilk anlarda bilgi paylaşabileceğini düşünmüyorum. Çok acemi olup da burdakilerin deneyimlerinden yararlanmak isteyenler olucaktır benim gibi ( Herkes ilk zamanlarını bir düşünsün). Şimdi ben ve benim gibiler post kasan sevimliler sınıfına mı giriyoruz yoksa öğrenmeye aç sevimsizler mi?

Örnek vereyim en basitinden; bugün burdan bir arkadaşa pm atıp ücretli ders almak istediğimi söyleyecektim ona dair bir konusu vardı ama malesef pm atamadığım için bu konuyu askıya almak zorunda kaldım. Çok acil bir durum söz konusu olsaydı işin şeytanlığına kaçıp her konuya dalıp alakalı alakasız yorum yapamaz mıydım? Yapardım ama ne kadar etik olurdu tartışılır. Edebiyle gelip sizlerle paylaşım yapmaya çalışanları genellemeyin kurunun yanında yaşlarda yanıyor gördüğüm kadarıyla.. Dünden beri bu tip konulara şöyle bir göz gezdiriyorum da üyeliklerin açılmasından yana hepiniz şikayetçisiniz anlıyorum sizleri ancak bende dünden beri yeni üye olduğum için utanmaya başladım nerdeyse :)
niye utanasın ki :)
neyse , aramıza hoşgeldin.

X

Xman

Misafir
Akıl yaşta değil baştadır, bu işin yenisi eskisi olmaz, aslolan iyiniyettir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5