İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yepyeni Bir WordPress Teması: iesTheme Yayınlandı; Satın Al

dlkrnugur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iestheme-manset.jpg

Bloguma uzun zamandır uğramadığım yani, gerekli ilgiyi göstermediğimin farkındayım. Bu süre zarfında, yaklaşık 1 aydır yeni bir WordPress teması için kolları sıvamış durumdayım. Bu süre zafının sonunda ise ekrana yansıyan görüntü, oldukça güzel ve bir o kadar işlevsel bir tema olduğunu kanıtlıyor.

iesTheme Teması Hakkında

Tasarımının ve kodlamasının bana ait olduğu ve ismini iesTheme olarak tanımladığım bu temayı, WordPress alt yapısını kullanan kişisel blog siteleri için hazırlandım. Ancak WordPress‘in bize sunduğu hizmetler doğrultusunda kişisel blog sitelerinin yanı sıra bir çok kategori içinde kullanabilir bir tema olduğu açıkça görülebiliyor.

Tasarım konusunda ne kadar diğer kişisel blog sitelerine benzese de, işlevsellik konusunda benzeyeceğini sanmıyorum. İşlevsellikten kastım; Sinan Yorulmaz'ın desteğiyle geliştirdiğim özel 3 yeni bileşen, diğer tema panellerinden farklı bir, yönetilebilir tema paneli ve WordPress'in bizlere sunduğu özel menü desteği..

Temada dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri olan, Google Page Speed yani sayfa açılış hızı 100 üzerinden 90 puan alırken, bir diğer önemli özellik olan, WM Aracı SEO Analiz puanı ise yine 100 üzerinden 90 puan almayı başarmıştır. Bu demek oluyor ki, tema sayfa açılış hızından ödün vermezken, aynı zamanda SEO konusunda da büyük bir başarıyı yakalamış durumda. Ayrıca W3C Validator doğrulamasından sadece bir hata ile geçmeyi başaran iesTheme, oldukça başarılı bir tema olduğunu bu testlerde kanıtlamış görünüyor. ;)

Şimdi lafı daha da fazla uzatmayalım ve tema hakkında genel özellikleri konuşmaya başlayalım.

iesTheme Genel Tema Özellikleri

1. Sinan Yorulmaz'ın desteğiyle diğer tema panellerinden farklı, yönetilebilir tema paneli.
  2. jQuery ile ana sayfadaki yorum ve okunma bölümlerinde farklı bir tasarım.
  3. Kişisel veya diğer kategoriler için WordPress blog teması.
  4. Tüm tarayıcılarda sorunsuz ve aynı görüntü. (İE dahil.)
  5. Gelişmiş SEO standartlarına uygun kodlama yapısı.
  6. Sorunsuz bir W3C Validator doğrulaması.
  7. Oldukça hızlı sayfa açılış ve geçiş hızı.
  8. WordPress'in özel menü desteği.
  9. jQuery ile farklı bir manşet alanı.
  10. Düzenli HTML kod dizilimi.
  11. Sosyal Medya etkileşimi.
  12. Özel 3 yeni bileşen.
  13. 2 kolonlu.

iesTheme Tema İçeriği - Bileşenler, Menüler ve iesTheme Tema Paneli

İsterseniz öncelikle WordPress'in Bileşen özelliğinden bahsedelim. Sizler için geliştirdiğim özel 3 yeni bileşeni iesTheme ile birlikte sizlerin kullanımına sunuyorum. Nedir bu özel 3 yeni bileşen? Hiçbir koda müdahale etmeden, sadece sürükle bırak özelliğini kullanarak temanızın yan menüsünde, Resimli Rastgele Yazılar, Resimli Son Yorumlar ve Twitter Bileşeni'ni gösterebilirsiniz.

Menüler kısmında ise, yine hiçbir koda müdahale etmeden, istediğiniz özel bir bağlantıyı veya önceden oluşturduğunuz özel bir sayfayı sürükleyerek menüye dahil edebilir ve menüyü kullanmaya başlayabilirsiniz. iesTheme Tema Paneli'nde gerekli açıklamayı yapmama rağmen aynı açıklamayı bir kez daha yapmak istiyorum.

Görünüm paneli altında bulunan Menüler sekmesinden, yeni bir menü oluşturmak için menü isminizi girdikten sonra, menü isminiz ile iesTheme Tema Paneli'ne girdiğiniz menü isminin, aynı olmasına dikkat ediniz.

WordPres iesTheme ile birlikte gelen iesTheme Tema Paneli ile, Twitter profilinizi etkinleştirebilir, yan menüde bulunan reklamlarınızı ve ana sayfada bulunan manşet alanını kontrol edebilir ve bunlara benzer işlem daha bir çok işlem yapabilirsiniz.

iesTheme Teması Hakkında Sorulması Beklenen Sorular

• Manşet Kısmını Nasıl Yöneteceğim?

iesTheme Tema Paneli'ne girdiğinizde, "Manşetler" başlığını göreceksiniz. Bu başlığın altında ise, önceden hazırlanmış 6 adet tekil manşet kısmı ile karşılaşacaksınız. Buradaki boşluklara manşette çıkmasını istediğiniz yazı başlığını, resim adresini ve yazı linkini ayrı ayrı kutulara yazdığınız zaman, manşet sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirecektir.

• Yan Menüde Bulunan Reklam Alanlarını Nereden Kontrol Edebilirim?

Aynı şekilde iesTheme Tema Paneli'ne girdiğinizde, "Sağ Reklam Alanları" başlığını göreceksiniz. Bu başlığın altında her reklam için ayrılmış 4 ayrı kutu bulunmaktadır. Bu kutulara reklamın başlığı (title), reklamın resmini, reklam verenin adresini ve reklamın nofollow mu yoksa dofollow mu olacağını yazıp, reklamları etkinleştirebilirsiniz.

Reklam eklemek istemiyorsanız, kaldırmak için benimle iletişime geçebilir veya standart reklam resmini ekleyebilirsiniz. (../resim/reklam90.png)

Tekil yazılarınızda öne çıkarılmış görseli seçmenizi sağlayan bir özellik olan öne çıkan görsel özelliği, her yazı için farklı bir resim (90x90) seçmenizi sağlar. Bu resimler ise, WordPress blogunuzun Ortam Kütüphanesi içerisinde saklanır. WP Smush.it isimli bir eklenti, resimlerinizi optimize ederek, sitenizin resim yükleme oranını düşürerek, sitenizin daha hızlı açılmasını sağlar.

iesTheme WordPress Temasını Nasıl Satın Alacağım?

İlk öncelikle konu altına temayı almak istiyorum demeniz yeterlidir. Sonrasın da ise;

Temayı satın almak için, blogumun "İletişim" sayfasından özel iletişim kurabilir veya [email protected] kişisel mail adresime mail atabilirsiniz.

Not: Kişisel blogum ile gönderdiğiniz mailler ulaşmayabilir. O yüzden en sağlıklı yöntem manuel olarak [email protected] kişisel mail adresime mail atmanız.

Gerekli Mail İçerik Bilgileri

İsim Soyisim: Ahmet Mehmet

Lisanslanacak Site: “http://www.mehmetahmet.com” ve “http://mehmetahmet.com”

Lisanslanacak site başlığı altına yazacağınız site oldukça önemlidir. iesTheme WordPress Teması sadece verdiğiniz site ismine özel lisanslanır ve başka sitelerde kullanılamaz.

---» HEMEN İLETİŞİM KUR!

Tema Fiyatı: 20 Türk Lirası
iesTheme Canlı Görünüm

Not: Temayı alan kişiler temanın kurulumda veya kullanımında bir sorun yaşarlar ise, sorunla bizzat ben ilgileneceğim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5