İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yerel saatından unix zamanı alamıyorum

Tutaste

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Bir formdan haftanın günü, ayın günü, saati ve dakikayı seçerek gönder dediğimde bu mktime ile unix zamanı veritabanına yazıyorum

NOT: aldığım unix zamanı zaman dilimine gerek kalmadan belirlediğim tam tarih ve saat BURADA SORUN YOK

PHP:
mktime ($hour, $minute, $second, $month, $day, $year);
SORUN BUNDAN SONRA
veritabanına yazdığım unix zamanı çekiyorum ve şimdiki unix zamanı eşleşiyormu yoksa daha küçükmü diye kontrol ediyorum
<div>
PHP:
if(time()<=$veritabani_unix_zamani){
echo "şimdiki zamana eşit veya geçti"; 

}else{
echo "şimdiki zaman veritabanının zamanına daha var"; 

}
Sorun bu, şimdiki zamanı "time()" ile aldığımda yerel zaman değil ana sunucu zamanın unix zamanını veriyor böyle olunca ana sunucu yerele göre saati ne kadar geri ise o kadar zaman geciktiriyor.
Yani, ben saat 8:00 diye görev verdiğimde bu görev saat 12:00 de çalışıyor eğer ana sunucu 2 saat geri ise

Sayfaya bu "date_default_timezone_set('Europe/Istanbul');" zaman dilimi koysamda "time()" ile yine ana sunucu zamanın unix değerini veriyor

Madem veritabanına unix zamanı yazarken mktime verdiğim zamanı yerel veya ana sunucu saatına bakmadan unix zamanı veriyorsa bende aşağıdaki gibi zaman dilimi ile yerel zamanı aldım sonra parçaladım sonra zamanları mktime verdim ama yine ana sunucu zamanın unix zamanı veriyor
PHP:
date_default_timezone_set('Europe/Istanbul');
$tamzaman = date("H,i,s,m,d,Y");
$tek = explode (",",$tamzaman);
echo mktime ($tek[0], $tek[1], $tek[2], $tek[3], $tek[4], $tek[5]);

ANA SUNUCU ZAMANI DEĞİL YEREL ZAMANIN UNIX ZAMANINI NASIL ALABİLİRİM?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5