İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yerleşimi Değiştirin Tıklamalar Artsın

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Daha önce burada Adsense gelirini artırmaya yönelik çalışmalardan bahsetmiştim.

Bahsettiğim öğeler arasında yerleşimin çok önemli olduğunu bir daha vurgulamak istedim. Bir arkadaşımın sitesi üzerinde yaptığım çalışma sonucu sitenin geliri 1.5 ay içerisinde günlük 1 dolarlardan 4 dolara çıktı. Bunu kanal verileri ile tıklamaları takip ederek, zengin medya reklamlarını kullanarak ve yerleşimleri değiştirerek yaptım.

Kimseye "Adsense yerleşimim nasıl?" diye sormayın. Kanal verilerini takip edip değişiklikler yapın. Deneme yanılma yolu ile en iyi sonuca ulaşırsınız. Hitiniz çok düşük ise önce hitinizi artırın, az hit çok para kazanabilecek siteler sınırlıdır.

Aşağıda fikir vermesi açısından TO yüksek bir kaç görüntü paylaştım.

2s16lwy.gif

2nrdo49.gif

Not: Tıklanmayıp sadece gösterimleri artıran reklamlardan kurtulun.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
ne yazmışım?

Kimseye "Adsense yerleşimim nasıl?" diye sormayın. Kanal verilerini takip edip değişiklikler yapın. Deneme yanılma yolu ile en iyi sonuca ulaşırsınız. Hitiniz çok düşük ise önce hitinizi artırın, az hit çok para kazanabilecek siteler sınırlıdır.

Yazılanları okumakla başlayabilirsin.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255

sarp159

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önce burada Adsense gelirini artırmaya yönelik çalışmalardan bahsetmiştim.

Bahsettiğim öğeler arasında yerleşimin çok önemli olduğunu bir daha vurgulamak istedim. Bir arkadaşımın sitesi üzerinde yaptığım çalışma sonucu sitenin geliri 1.5 ay içerisinde günlük 1 dolarlardan 4 dolara çıktı. Bunu kanal verileri ile tıklamaları takip ederek, zengin medya reklamlarını kullanarak ve yerleşimleri değiştirerek yaptım.

Aşağıda fikir vermesi açısından TO yüksek bir kaç görüntü paylaştım.

2s16lwy.gif

2nrdo49.gif

Not: Tıklanmayıp sadece gösterimleri artıran reklamlardan kurtulun.

Verdiğiniz örnekteki yerleşim tık oranına bağlı olarak ilk zamanlrda Google un dikkatini çekmez ama aylık geliriniz 1000$ üzerinde olursa büyük ihtimal ban yersiniz.Mutlaka reklam olduğunu belirtmeniz gerekir.Ya çerçeve içine almalısınız yada başlığını sponsor yada reklam yazmalısınız.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Verdiğiniz örnekteki yerleşim tık oranına bağlı olarak ilk zamanlrda Google un dikkatini çekmez ama aylık geliriniz 1000$ üzerinde olursa büyük ihtimal ban yersiniz.Mutlaka reklam olduğunu belirtmeniz gerekir.Ya çerçeve içine almalısınız yada başlığını sponsor yada reklam yazmalısınız.

Ben yıllardır çerçeve içine almadan, reklam yazmadan, sponsor yazmadan kullanıyorum. gelirimle ilgili de sorun yok. Bunlar da Google'ın önerileri. Öyle bir şey yok burada da:

Harmanlamak için, reklamlarınızın arka planını ve kenarlıklarını, reklamın yerleştirileceği sayfanın arka planının rengiyle aynı yapın. Sitenizin arka planı beyazsa ve reklam renklerini seçmek için çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, önceden tasarlanmış Açık Hava paletimizi kullanmanızı tavsiye ederiz.
Blend.jpg

Tamamlamak için, sitenizde zaten mevcut olan renkleri kullanın ancak arka planı ve kenarlıkları reklamların yerleştirileceği yerinkilerle tam olarak eşleştirmeyin.
Complement.jpg

Kontrast oluşturmak için, sitenizin arka planı üzerinde belirgin biçimde görünecek renkler seçin. Kontrast oluşturma yalnızca arka planı koyu olan siteler için tavsiye edildiğinden, beyaz arka planlı, beyaz kenarlıklı ve mavi döşemeli bir palet kullanmanızı tavsiye ederiz.
Contrast.jpg

Çoğu renk tekniğinde, reklam metniniz ve bağlantılarınız için sitenizde zaten mevcut olan renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Örneğin, sitenizdeki bağlantıların tümü yeşilse ve metniniz siyahsa, reklamlarınızda da yeşil bağlantılar ve siyah metin kullanın. Çoğu kullanıcı mavi renkleri görmeye alışık olduğundan, mavi rengi kullanmayı da deneyebilirsiniz.

http://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?hl=tr&answer=17957

Bunlar da direk google tarafından önerilenler:
adsense_187370_blog_articlepage1_TR.jpg

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Peki banner şeklindemi reklam koymak daha makul, yoksa text halindemi ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu durum tamamen siteden siteye değiştiği için genelleme yapmak doğru olmaz. Bannerler daha zengin reklam olarak görülse de alakasız bannerler hiç tıklama almayabilir. Bu nedenle kanal verileri ile takip edip sitenin içeriği ile hangi reklamların daha fazla çıktığı ve hangi reklamların daha fazla tık aldığı tespit edilmelidir.

Eğer zengin medya reklamı denenecekse geniş dikdörtgen mutlaka denenmeli, bazı sitelerde çıkan videolar çok iyi tık alıyor.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
New Adman gibi Wordpress eklentileri ile reklamlar konu ortalarında gösterilebiliyor. Bu bir sakınca oluşturur mu? Bir süredir bu şekilde kullanıyorum.

Teşekkürler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
New Adman gibi Wordpress eklentileri ile reklamlar konu ortalarında gösterilebiliyor. Bu bir sakınca oluşturur mu? Bir süredir bu şekilde kullanıyorum.

Teşekkürler.

Reklamların konu içlerinde gösterilmesinden daha doğal bir şey yoktur. Bir çok eklentide bu özellik var. Reklamlar konu içlerinde gösterilemez diye bir kural yok.

Ama bir Adsense ile ilgili bir gerçek var. Adsense kullanan belki de hiç bir site kurallara %100 uymuyor. Örnek vereyim: içerik olmayan sayfalarda reklam yayınlamak yasaktır. Ama hemen hemen her kesin 404 sayfasında reklam var. Onu geçtim. Arama sayfalarında reklam var. Diyeceksiniz ki arama sonuçları çıkıyor, ama ya sonuç çıkmazsa? Çok fazla ayrıntı var. Reklamlara doğru dönen ok yasaktır...

Adsense eğer bir siteyi banlamak isterse mutlaka bir sebep bulur.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Adsense eğer bir siteyi banlamak isterse mutlaka bir sebep bulur.

Evet garip nedenlerden dolayı banlanan sitelerin hikayesini okumuştum. Tabi anlattıkları hikaye ne kadar doğru bilemeyiz. Alternatifleri olmasına rağmen Google AdSense, bu sektörde tekelcilik oynamaya devam edecek gibi görünüyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Evet garip nedenlerden dolayı banlanan sitelerin hikayesini okumuştum. Tabi anlattıkları hikaye ne kadar doğru bilemeyiz. Alternatifleri olmasına rağmen Google AdSense, bu sektörde tekelcilik oynamaya devam edecek gibi görünüyor.

Gerçek anlamda alternatifi var mı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5