İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yerleşimler ve CPC

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu 2 konuyu bir türlü barıştıramadım.
fikirlerinizi almak istediğim sorular şunlar;
* html okunuş sırasına göre önde olan reklam birimi daha yüksek cpc=tık ücreti sağlıyor mu?.
* Bazı reklam birimleri daha fazla klik başı ücret sağlayabiliyor mu?
* ilk reklam birimi yerleşimi derinlerde olunca cpc artar mı? misal olarak anasayfaya hiçbir reklam birimi koymamak cpc yi artırır mı?
* bağlantı birimleri, reklam birimlerinin cpc değerini etkiliyor mu? etkiliyorsa bağlantı biriminin altta veya üstte olması cpc açısından önemli mi?
* bir sayfadaki reklam birimlerinde veya bağlantı birimlerinde yapılan değişiklik cpc'ye hemen yansıyor mu? yoksa crawler beklenmesi felan mı gerekiyor?

Bu konularda tecrübeli gurularımızdan yorumlar bekliyorum.
Lütfen emin değilseniz hissi yorumlar yapmayın.

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
* Bazı reklam birimleri daha fazla klik başı ücret sağlayabiliyor mu?
text reklam birimlerinde farketmiyor ama resimli olanlarda daha yüksek rakamlar veriyormuş (ben kullanmadım bilmiyorum)

* ilk reklam birimi yerleşimi derinlerde olunca cpc artar mı? misal olarak anasayfaya hiçbir reklam birimi koymamak cpc yi artırır mı?
alakası yok, benim anasayfada olan sitelerimde var iç sayfalarda olan da..
tık ücretinin artması koydugun sayfaya değil ssayfanın içeriğine göre artıyor.

* bağlantı birimleri, reklam birimlerinin cpc değerini etkiliyor mu? etkiliyorsa bağlantı biriminin altta veya üstte olması cpc açısından önemli mi?
bağlantı birimleride reklamlardır zaten kendi başına.. bazen benim sayfamdaki baglantı birimi diğer reklam birimlerinden cok daha fazla ücret veriyor.

bir sayfadaki reklam birimlerinde veya bağlantı birimlerinde yapılan değişiklik cpc'ye hemen yansıyor mu? yoksa crawler beklenmesi felan mı gerekiyor?
hemen yansıyor. adsense bot benim bildiğim sadece reklam kural ihlali olup olmadıgı kontolü ve içeriğin ne ile alakalı oldugu tespini için sayfaları dolaşıyor.

benm bildigim bukadar.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu 2 konuyu bir türlü barıştıramadım.
fikirlerinizi almak istediğim sorular şunlar;
* html okunuş sırasına göre önde olan reklam birimi daha yüksek cpc=tık ücreti sağlıyor mu?.

sadece buna cevap veriyim geçen senelerde de yazmıştım zaten bu tip şeyler. ilk sırada load olan reklam en fazla ücreti veriyor. benim için kural gibi bişey artık bu... tüm sitelerim ingilizce yalnız türkçede nası olur bilmiyorum.

chan1 1.999 17 0,85% US$ 1,50 US$ 3,00
chan2 1.995 13 0,65% US$ 0,45 US$ 0,89
chan3 2.000 3 0,15% US$ 0,20 US$ 0,40

bunlar yüklenme sırasına göre istatistikler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5